Golden Child powróciło z nowym albumem “WISH”, którego tytułowym singlem zostało Genie. Na krążku znajduje się siedem utworów w wielu stylach muzycznych.

Album zapowiadały krótkie filmiki publikowane na kanale oraz zdjęcia teaserowe, które zobaczycie TUTAJ. Dzięki nim fani mogli spodziewać się po singlu czegoś tajemniczego, a zarazem sentymentalnego. Ku zaskoczeniu, utwór prowadzący jest pełen uroku i energii. Nie oznacza to jednak, że wszystkie piosenki są utrzymane w podobnym brzmieniu. Na płycie zawarte są różne gatunki, które prezentują cały wachlarz umiejętności zespołu. Znajdziemy tam między innymi styl retro, czy też punk-rock.

MV do tytułowej piosenki, Genie, ukazało się 24 października na kanale Woollim Entertainment. W teledysku członkowie zespołu znajdują się w fabryce prezentów. Kierują nią, a przy okazji nadzoru produkcji podarunków, miło spędzają czas. Wszystko jest kolorowe i dynamiczne. W singlu usłyszymy elektroniczny beat, ale nie oznacza to, że piosenka pozbawiona jest tego, co najważniejsze, czyli uwagi skupionej na wokalach. Elektronika dopełnia falsety wokalistów, dzięki temu brzmią jeszcze dźwięczniej. W piosence odznaczają się też raperzy, którym poświęcono sporo uwagi, a to sprawia, że wersy są jeszcze bardziej rytmiczne. Ta pozytywna energia płynąca z utworu jest świetną podstawą do tego, co chcą przekazać członkowie zespołu swoim odbiorcom. Golden Child chce być bowiem jak dżin z lampy Alladyna i móc spełniać każde życzenie fanów oraz ukochanej osoby. 

 

Co jeszcze znajdziemy na płycie?

  1. Wish — intro to jedynie melodia bez dodatku tekstu. Melodyczna linia o delikatnym dźwięku przygotowuje słuchaczy na główny utwór albumu.
  2. Genie
  3. Eyes On You — numer rozpoczyna wpadający w ucho dźwięk syntezatora. Jest to popowy kawałek, w którym można wyczuć styl retro. Utwór wyróżnia także dźwięk elektrycznej gitary. Chłopcy składają obietnicę chronienia swojej ukochanej. Mówią tam czego pragną, co zrobią i czego oczekują.
  4. I See You — delikatna piosenka o tropikalnym brzmieniu. Mówi o stanie jakim jest zakochanie. Zadurzona osoba ma przed oczami jedynie obraz obiektu swoich westchnień. To ona wypełnia wszystkie myśli i rozświetla mrok. 
  5. Listen — utwór z gatunku akustycznego popu. Gitara łączy się tu z trapowym beatem, co daje charakterystyczny wydźwięk i wprowadza w niepowtarzalną atmosferę. Piosenka jest obietnicą poprawy, ma ona na celu naprawić stosunki z ukochaną osobą. Kluczem do tego jest wzajemne wysłuchanie się i dojście do porozumienia.
  6. You Turn Me On Baby — kawałek w stylu punk-rock z gitarowym brzmieniem. Członkowie Golden Child śpiewają w nim o miłości od pierwszego wejrzenia. Tekst mówi o stanie zauroczenia, kiedy to zakochana osoba nie może spać, bo rozmyśla o swojej miłości. Chce być blisko w każdym momencie i do końca nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się w jej umyśle.
  7. Would U Be My — piosenka w stylu popowego R&B. Płyną z niej ciepłe, delikatne dźwięki, które sprawiają uczucie płynności i harmonii. Chłopcy opisują wybrankę samymi superlatywami. Prawią jej komplementy. Pada tu też pytanie: czy zostaniesz moją dziewczyną?

Golden Child promowało swój singiel Genie między innymi na scenie Mnet M!Countdown czy MTV SBS The Show. Występy znajdziecie poniżej.


 Na koniec obejrzyjcie kilka zdjęć, które Woollim Entertainment udostępniło na portalu Naver. Resztę fotografii znajdziecie TUTAJ.

 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Melon

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.