Agencja gugudan poinformowała fanów o rozpadzie grupy i zakończeniu jej wspólnych aktywności.

W środę, 30 grudnia, na fancafe gugudan pojawiła się specjalna notka od Jellyfish Entertainment. Wytwórnia pisze w niej o zakończeniu grupowych aktywności gugudan wraz z końcem bieżącego roku. Poniżej przeczytacie pełne tłumaczenie wiadomości:

Dzień dobry,

Tutaj Jellyfish Entertainment.

 

Po pierwsze, chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za miłość i wsparcie okazane gugudan. Chcielibyśmy także przedstawić nasze oficjalne stanowisko w sprawie grupowych aktywności zespołu.

 

Wszystkie członkinie gugudan bardzo ciężko pracowały oraz otrzymały wiele wsparcia od czasu swojego debiutu. Jednak po długiej i dogłębnej dyskusji, zdecydowaliśmy, że zakończą one swoje grupowe aktywności 31 grudnia 2020 roku.

Chociaż ich [członkiń zespołu] grupowe aktywności się skończyły, będziemy robić co w naszej mocy, by w pełni wspierać [je] w ich rozwoju, [takim] jak muzyka czy aktorstwo.

 

Dziękujemy jeszcze raz za wszelkie wsparcie i szczerze przepraszamy za tę nagłą wiadomość do fanów, którzy kochają gugudan.

 

Ponadto, prosimy o dalsze okazywanie członkiniom ciepła i zainteresowania w nowym starcie [ich kariery].

 

Dziękujemy.

Kilka godzin po pojawieniu się powyższej informacji, Hana, liderka gugudan, napisała do fanów długi i szczery list. Jego tłumaczenie możecie przeczytać po rozwinięciu poniższego spoilera:

Specjalny list od Hany do Danjjaks

Drodzy przyjaciele,

Dzień dobry, tutaj Hana z gugudan. Pod koniec roku, w trakcie tego wspaniałego czasu, w którym podsumowujemy cały rok, byliśmy zdenerwowani, musząc przekazać tak nagłe wiadomości. Jest mi bardzo przykro. Czy pamiętacie upalnie gorące lato 2016? Nawet teraz nie mogę zapomnieć momentu, w którym gugudan stanął na scenie po raz pierwszy i spotkałyśmy się z Danjjaks. Myślę, że będę pamiętać to do końca swojego życia. Czas, który spędziłam jako Hana z gugudan, promowanie się z innymi członkinami – to prawdziwie cenny czas mojego życia.

Po wiadomości [o naszym rozpadzie], wiele osób przekazalo nam nieograniczone wsparcie i słowa poparcia naszej ciężkiej pracy. Oczywiście, nie zawsze mogłyśmy się uśmiechać, ale dzięki naszym Danjjaks, którzy stali się naszą podporą, mogłyśmy dalej marzyć i byłyśmy szczęśliwe. I właśnie z tego powodu byłam jeszcze bardziej zmartwiona, co napisać do Was w tej wiadomości.W tej sytuacji musieliście być bardzo zatroskani, więc chciałam dać Wam siłę. Przepraszam.

Kiedy Danjjaks wysłali mi wiadomości, mówiące, że jestem silną i dobrą osobą, a bycie zaledwie moim fanem sprawiało im radość każdego dnia, odkryłam, że to właśnie ja znalazłam siłę [w Waszych wiadomościach]. Mam nadzieję, że wiecie, iż powodem, dla którego mogłam stać się silniejszą osobą, pomimo moich wad, byli właśnie Danjjaks.

Dzisiaj bardzo wyraźnie przywołuję do siebie wszystkie wspomnienia, każde po kolei, jakbym przeglądała stare fotografie. Jestem bardzo wdzięczna na myśl o moich członkiniach, jak i Danjjaks. Okazuje się, że uśmiecham się zamiast wzdychać. Pomimo, że jestem niewiarygodnie smutna, że z powodu COVID-19 nie możemy spotkać się osobiście, jednak proszę, dbajcie o swoje zdrowie. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać w przyszłości. Do Was wszystkich, którzy zostali przy gugudan, wspierali i kochali nas jako swoich najlepszych przyjaciół, dziękuję Wam z całego serca.

Ponadto, kocham i tęsknię za Danjjaks bardziej, niż Wam się wydaje.

W przyszłości będę pracować ciężej, by móc odwdzięczyć się za całą miłość, jaką nas obdarzyliście.

Kocham Was, Danjjaks.

Od Hany z gugudan.

[collapse]

Przypomnijmy, że gugudan zadebiutowało dokładnie 28 czerwca 2016 roku jako pierwszy w historii girlsband spod skrzydeł Jellyfish Entertainment. W 2018 roku z grupy odeszła Hyeyeon, maknae zespołu. W tym samym roku usłyszeliśmy także ostatni album dziewczyn -„Act. 5 New Action”.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: Naver Jellyfish Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.