Drapieżne, zdecydowane i pewne siebie – to przymiotniki, którymi stuprocentowo można opisać członkinie gugudan w najnowszym comebacku. „Act. 5 New Action” rzucił nowe światło na twórczość girlsbandu z Jellyfish Entertainment i pokazał zupełnie inne oblicze zespołu. Sprawdźcie nasze podsumowanie ostatniego wydawnictwa grupy!

Najnowszy comeback nie był dla gugudan najłatwiejszy. Dziewczęta po raz pierwszy zaprezentowały się w zmienionym, ośmioosobowym składzie po odejściu z grupy Hyeyeon. Chociaż ostatnia płyta jest kontynuacją teatralnego konceptu, który girlsband realizuje od debiutu, zdecydowanie różni się od poprzednich wydawnictw. „Act. 5 New Action”, które miało swoją premierę 6 listopada, pokazało ostrzejszą stronę gugudan. Krążek został zainspirowany filmem „Ocean’s 8”, jednak dziewczęta bardzo luźno zinterpretowały produkcję. Głównym celem wydawnictwa było bowiem pokazanie talentu, charyzmy i temperamentu każdej z członkiń zespołu.

Tytułowe Not That Type zaprezentowało nam zupełnie inne oblicze gugudan, niż znaliśmy dotychczas. Mocnej melodii pełnej dźwięków syntezatora, wyraźnego beatu i instrumentów dętych towarzyszą silne osobowości członkiń girlsbandu. Taką samą atmosferę znajdziemy w tekście kawałka, który jest charakternym kobiecym wyznaniem. Główna bohaterka słów piosenki nie chce czekać, aż jej wybranek określi, czy chce z nią być. Nie zamierza również grać trudnej do zdobycia albo niezdecydowanej, a postanawia wziąć swoją przyszłość we własne ręce.

Za ułożenie choreografii do utworu odpowiada studio ALiEN Dance. Motywem przewodnim układu, tak samo jak całej płyty, miały być twarde charaktery każdej z członkiń zespołu. Cały taniec sprawdzicie w drugiej wersji teledysku, TUTAJ.

Oprócz głównego numeru, na „Act.5 New Action” znajdziemy także pięć innych pozycji. Sprawdźcie tracklistę albumu:

  1. Not That Type
  2. Be Myself – zaraz po tytułowym kawałku wita nas nieregularny rytm Be Myself. Melodię utworu dopełnia bas 808 i dźwięki pianina. W tekście dziewczęta nawiązują do tytułu piosenki. Przekonują nas, żebyśmy przestali przejmować się zdaniem innych i byli po prostu sobą. Każda decyzja w naszym życiu okaże się bowiem słuszna, jeśli będziemy postępować zgodnie z własnym sumieniem.
  3. 너에게 (Dear) – urocza, wolniejsza propozycja. W pisaniu słów utworu brała udział Sejeong. Opowiadają one o zauroczeniu, które przyszło do nas z zaskoczenia. Kiedy już się pojawiło, nie wiemy, jak powinniśmy się zachować. Udajemy zatem, że nic się nie zmieniło, chociaż w głębi serca myślimy o drugiej osobie przez całe dnie.
  4. Shotgun – najwyraźniejszym elementem Shotgun są syntezatory, które przewijają się przez całą piosenkę. Co ciekawe, po budującym napięcie łączniku, w refrenie znajdziemy tzw. drop, a zespół zamiast śpiewać jeszcze wyżej, zastosował zupełnie odwrotne rozwiązanie. Sprawia to, że numer wyróżnia się spośród pozostałych.
  5. Do it – utwór stworzony przez Raviego z VIXX. To bardzo energiczna piosenka, przepełniona dźwiękami disco i funku. Po raz kolejny możemy usłyszeć gugudan w mocniejszej, bardziej zdecydowanej wersji. Tekst kawałka zaprasza słuchacza do cieszenia się życiem i radzi mu, żeby zbytnio nie analizował każdego swojego ruchu. Dopiero wtedy będzie mógł w pełni cieszyć się światem.
  6. Pastel Sweater – album zamyka piosenka, która ma być niejako przywitaniem zbliżającej się zimy. Pozytywnie nastrajająca do życia melodia wita nas radosną grą instrumentów dętych. Co ciekawe, w słowach numeru znajdziemy porównanie miłości do swetra. To ona ochroni nas bowiem przed zimnem nadchodzących dni.

Dziewczęta rozpoczęły również promocję w programach muzycznych. Sprawdźcie ich najnowszy występ z niedzielnego SBS Inkigayo:

Na portalu Naver możemy znaleźć również dużą zakulisową galerię z kręcenia klipu do Not That Type. Część zdjęć zobaczycie poniżej. Wszystkie sprawdzicie natomiast TUTAJ.

 

Jak podoba Wam się nowe oblicze gugudan?

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Naver Jellyfish Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.