Raper zadebiutował solowo na amerykańskim rynku z płytą „Ask Bout Me”.

Marzenie koreańskiego rapera, który wychował się w Stanach wreszcie się spełniło. Jay Park zadebiutował na amerykańskiej scenie muzycznej z krążkiem „Ask Bout Me” 20 lipca. Ukazał się on pod skrzydłami jednej z najpopularniejszych wytwórni w USA – Roc Nation. Swoje członkostwo w agencji solista określił wielką wygraną dla Korei i Azjatów mieszkających w Ameryce.

Do promocji „Ask Bout Me” wybrano YACHT, które ukazało się w zeszłym roku w wersji koreańskiej. Nie jest to też jedyny utwór na płycie, do którego nakręcono teledysk. Premierę albumu poprzedziły dwa wydawnictwa – SOJU i FSU.

Krążek zawiera siedem utworów. Ich docelowymi odbiorcami są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a każdy z kawałków wykonany jest w języku angielskim.

1. FSU – kawałek był promowany oddzielnie, a na płycie pełni funkcję wprowadzenia. Raper wyraża w nim zaskoczenie, że jest w stanie ignorować osoby, który negatywnie na niego wpływają i piąć się do góry ze swoją muzyką. W utworze pojawiają się dwaj raperzy – GASHI i Rich The Kid. O podkład zadbał duet Groovy Room. Teledysk ukazał się 5 lipca [LINK].
2. CHOSEN1 – kariera Parka nabiera tempa, AOMG działa z sukcesem, H1GHR MUSIC zdobywa coraz większą popularność na Zachodzie, a on sam dołączył do Roc Nation. Kolejne osiągnięcia powodują, że artysta czuje się jak wybraniec, który ma mnóstwo szczęścia. Właśnie o tym mówi ten numer – podsumowuje myślenie rapera.
3. SEXY 4 EVA – Jay Park pełen pewności siebie mówi, że będzie „na zawsze seksowny”, co możemy rozumieć jako „bycie na szczycie”. Przekonuje, że był, jest i będzie w stanie utrzymać swoją muzykę na tym samym poziomie, chociaż ludzie mówią mu, że kiedyś dobra passa się skończy. Utwór rozpoczyna znany producencki tag – „I need a Cha Cha Beat Boy”. 
4. MILLION – milion rzeczy do zrobienia, udowodnienia i stracenia, a mimo to jest obok swojej ukochanej. Raper wyraża w tekście oddanie dla wybranki serca. Spokojna, zmysłowa melodia również jest autorstwa Cha Cha Malone.
5. YACHT  – anglojęzyczna wersja piosenki ujrzała światło dzienne dokładnie rok i trzy dni po premierze koreańskiej. Kawałek ukazał się wtedy z tanecznym teledyskiem. Widzowie programu „24 Hours of Reality 2017” mogli usłyszeć utwór po angielsku już w grudniu zeszłego roku. Artysta wykonał go wtedy w całości sam. Yacht to jedyna iście wakacyjna propozycja na płycie. W najnowszej odsłonie piosenki towarzyszy mu Vic Mensa.
6. ASK BOUT ME – „jeśli nie wiesz, to się zaraz dowiesz, lepiej dopytuj się o mnie”, raper zwraca się w tekście do osób, które jeszcze nie znają jego twórczości. Z pełnym przekonaniem mówi o swojej wartości i chęci zaistnienia w Stanach. Groovy Room stworzyło kompozycję, która ma podkreślać ambicję Parka.
7. SOJU –  razem z raperem 2 Chainz artysta chce zaprezentować tradycyjny trunek koreański, który jest równie warty docenienia jak wódka czy whisky. Utwór miał swoja premierę w nocy z 24 na 25 maja, a wideoklip ukazał się w połowie czerwca. Powstał również remix z udziałem Simona Dominica, Woodie Gochild i Changmo. Obie wersje przesłuchacie w naszym poprzednim artykule

Jay Park ogłosił oficjalnie swoje członkostwo w Roc Nation 21 lipca 2017 roku. „Ask Bout Me” ukazało się więc w rocznicę rozpoczęcia współpracy z wytwórnią. W maju tego roku usłyszeliśmy pierwszy duet z artystą z amerykańskiej agencji – Back For Me autorstwa Justine Skye. Dwa dni później Young Paris wydał album „My Tribe”, na którym znalazł się track Girls Wanna Party z gościnnym udziałem Parka.

 

źródło zdjęcia: YouTube Jay Parka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.