Na swoim pierwszym mixtapie, J-Hope dzieli się ze słuchaczami własną muzyczną estetyką oraz przemyśleniami o marzeniach, szczęśliwym życiu i karierze. Sprawdźcie, co znajdziemy na „Hope World” rapera BTS!

Fani po długim oczekiwaniu usłyszeli na początku marca pierwszy mixtape J-Hope’a. „Hixtape”, bo tak okrzyknięto wydawnictwo w Internecie, pokazuje jaka muzyka inspiruje rapera BTS. Każda piosenka jest częścią większej całości, którą jest życie artysty. Przypomnijmy, że to trzeci mixtape w historii grupy z Big Hit Entertainment. Swój materiał zaprezentowali już wcześniej RM i Suga (jako Agust D).

„Wydanie mixtape’u, który zawierałby moje własne piosenki, było moim największym marzeniem”, powiedział na V LIVE J-Hope. „Chciałem opowiedzieć moją historię wielu osobom przez muzykę”. Raper przyznał także, że przed wydaniem „Hope World” denerwował się bardziej, niż przed debiutem w BTS. Podziękował również swoim fanom za cierpliwość i wsparcie oraz obiecał, że ciężką pracą będzie starał się dążyć ku perfekcyjności.

Główną piosenką mixtape’u jest Daydream, kawałek w klimacie lat 90. z wyraźnym basem. J-Hope nieśpiesznie rapuje o wyobrażeniach, dzięki którym nasze życie może chociaż przez chwilę stać się idealne i dokładnie, takie o jakim marzymy. W jednej chwili możemy spaść do króliczej jamy razem z Alicją, czy wybrać się w drogę do Hogwartu. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że nic nie trwa wiecznie i z każdego snu musimy się obudzić.

Do piosenki nagrano kolorowy teledysk z nawiązaniami do grafik lat 70. Obecność tak wielu jaskrawych barw sprawia, że lepiej możemy przenieść się w świat snów, o którym mowa w kawałku.

Oprócz głównej piosenki, na „Hope World” znajdziemy również sześć innych numerów. Sprawdźcie, jak prezentuje się tracklista mixtape’u:

  1. Hope World – krążek otwiera pozytywna kompozycja w stylu groovy z dźwiękami syntezatorów. W piosence J-Hope opowiada o swoim życiu jako opowieści, którą sam chce pisać.
  2. P.O.P (Piece Of Peace) pt.1 – utwór w podobnym klimacie, co tytułowe Daydream. W melodii na pierwszy plan wysuwa się klaskany beat i dźwięki steel pan (instrument wywodzący się z Karaibów). W tekście raper wyznaje, że chciałby, żeby życie słuchaczy stało się lepsze przez jego muzykę. Jego marzeniem jest dawanie nadziei i siły do działania.
  3. Daydream
  4. Base Line – mocniejsza, trapowa propozycja. Raper opowiada w niej o sobie, swoich korzeniach i tym, co go definiuje. Jest dumny z tego, że w tak młodym wieku osiągnął sukces, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu.
  5. 항상 (HANGSANG) ft. Supreme Boi – tytuł kawałka można przetłumaczyć dosłownie jako “zawsze” (ang. “always”). Usłyszymy w nim Supreme Boi’a, jednego z producentów Big Hit Entertainment. J-Hope, ponownie w towarzystwie ciężkiej melodii, wspomina o sobie i pozostałych członkach BTS. Opowiada o ich wspólnej relacji i o tym, jak trzymając się razem, osiągnęli sukces.
  6. Airplane – kolejna zmiana klimatu na lżejszy i bardziej marzycielski. Łagodna melodia stanowi tło do opowieści o spełnieniu dziecięcych pragnień rapera o podróżach samolotem po całym świecie. O północy KST 6 marca wydano klip do piosenki. zobaczycie go TUTAJ.
  7. Blue Side (Outro) – mixtape zamyka bardzo refleksyjna, spokojna kompozycja. Zostawia słuchacza z pozytywnym przesłaniem i wydaje się być idealnym zakończeniem historii opowiedzianej w poprzednich kawałkach.

Przypominamy, że cały mixtape możecie ściągnąć za darmo poprzez Dysk Google, MediaFire czy Dropbox. Odpowiednie linki znajdziecie w poniższym tweecie:

„Hope World” zanotował bardzo dobre wyniki na międzynarodowym iTunes. Mixtape znalazł się na pierwszym miejscu list w ponad 50 krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii. W Polsce był natomiast drugi. Warto dodać, że dzięki temu J-Hope jest liderem zdobytych „jedynek” wśród koreańskich solistów. Uchwycone przez nas wyniki możecie zobaczyć poniżej (dane pochodzą z 1.03 z 23:00 czasu polskiego i 2.03 z 8:00 czasu polskiego; żeby powiększyć należy otworzyć obraz w nowej karcie).

Należy też wspomnieć, że dzięki masowemu pobieraniu „Hope World” płyta pięć dni z rzędu utrzymuje pierwsze miejsce w ogólnym rankingu iTunes.

 

Jak podoba Wam się pierwszy mixtape J-Hope’a?  

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.