Raper BTS i amerykańska wokalistka wzięli fanów z zaskoczenia, wydając wspólną piosenkę zaledwie kilka godzin po jej zapowiedzi. Numer równie szybko jednak trafił do serc słuchaczy i podbił światowe listy iTunes. Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć o Chicken Noodle Soup!

Jeśli można powiedzieć, że z każdym artystą kojarzy się konkretny styl muzyczny, to J-Hope w każdym solowym wydawnictwie prezentuje swoją wizytówkę całym sobą. Chicken Noodle Soup wita nas nie inaczej, bo pozytywnymi, hip-hopowymi dźwiękami i wypełnionym tańcem teledyskiem. Piosenka to remake utworu Webstara i Young B (teraz Bianca Bonnie) z 2006 roku o tym samym tytule. Raper BTS na specjalnym VLIVE zdradził, że ich kawałek jest dla niego wyjątkowy. To właśnie do oryginalnej wersji numeru muzyk uczył się ruszać na początku swojej tanecznej przygody.

Podczas tej samej transmisji na żywo muzyk zdradził, że nad Chicken Noodle Soup pracował już za czasów “Hope World”, mixtape’u z marca 2018 roku. Piosenka miała wtedy znaleźć się na “stronie B” składanki jako hołd do jego pierwszych kroków na parkiecie. Kiedy jednak dla kompozycji zabrakło tam miejsca, artysta nie mógł o niej zapomnieć. “Cały czas myślałem o tym kawałku, naprawdę chciałem to wydać. Uważałem, że to numer, który bardzo pokazuje to, kim jestem. Wiecie, “Hope World” zawiera w sobie wiele moich własnych barw – robiłem [tam] to, co chciałem. Chicken Noodle Soup to ten typ muzyki, który też pragnąłem wydać, więc bardzo długo leżało mi to na sercu”, wyznał fanom.

Jeszcze przed “Hope World” w kawałku miał pojawić się inny artysta, jednak później przed J-Hopem pojawiła się szansa kolaboracji z Becky G. Muzycy spotkali się na gali Billboard Music Awards, jednak raper już wcześniej podzielił się z artystką propozycją wspólnej piosenki. Numer okazał się dla wokalistki równie ważny, co dla członka BTS. Piosenkarka także słuchała oryginalnej wersji utworu, kiedy była młodsza. Nowy kawałek zawiera w sobie zatem ten sam feeling, jednak także świeżą interpretację J-Hope’a i Becky G, jak chociażby tekst  w trzech językach – angielskim, koreańskim i hiszpańskim.

Piosenka bardzo szybko zagościła na światowych listach iTunes, zgarniając dla siebie 69 “jedynek”. Pierwsze miejsca zaliczyła chociażby w USA, Kanadzie czy Polsce. Nam udało się uchwycić moment, gdy kawałek był na najwyższym stopniu podium w 66 krajach (27 września o 22:20 czasu polskiego). Dzięki tak dobrym wynikom Chicken Noodle Soup był najpopularniejszą piosenką na iTunes w dniu swojej premiery oraz trendował na Twitterze i YouTube.

Warto dodać, że remake nie umknął uwadze twórców oryginalnego utworu. Bianca Bonnie (poprzednio Young B) skomentowała wydawnictwo na swoim Instagram Stories. “Cały poranek leżałam w łóżku, wiecie, przeglądając social media, a wszyscy mówią o Chicken Noodle Soup od Becky G i BTS. Chcę im podziękować, bo teraz trenduję na trzecim miejscu na świecie. Hashtag to ‘Thank You Bianca’ (Dziękujemy, Bianca – przyp.red)”, powiedziała artystka. “Według mnie remake jest świetny. Chicken Noodle Soup wyszło prawie 15 lat temu. To dla mnie niesamowicie, że, wiecie, nowe pokolenie może do tego dotrzeć, uważam to za wspaniałe”, dodała. 

 

 

źródło:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTS

Jeden komentarz “J-Hope i Becky G w pełnym energii remake’u “Chicken Noodle Soup””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.