B.A.P wrócił z „NOIR”, drugim pełnym krążkiem w historii zespołu.

Kim jest X? To pytanie zadał nam B.A.P, gdy zapowiedział swój najnowszy album. Odpowiedź znajdziemy w teledysku do Skydive, tytułowej piosenki „NOIR”. Tekst kawałka napisał m.in. lider B.A.P, Bang Yong Guk. Skomponowali go natomiast Tim Hawes, Obi Mhondera i Choi Jin Seok (który pracował chociażby z Girls Generation, czy Super Junior). Klip trwa aż 10 minut i opowiada wręcz hollywoodzką historię kryminalną. Zobaczcie sami!

Na „NOIR” znajdziemy 13 utworów, w tym dwie wersje instrumentalne. Członkowie B.A.P również brali udział w tworzeniu kawałków z płyty. Oprócz licznych udziałów w pisaniu tekstów, swoje piosenki wyprodukowali Yongguk (Le Noir, Ribbons in the Sky, Fermata, Confession) i Jongup (Now). Pełną tracklistę możecie przypomnieć sobie poniżej.

Promocja krążka zaczęła się już 21 października. Cały jej przebieg mogliście śledzić na naszej stronie. 6 listopada o 23:00 KST, B.A.P pojawił się na V Live, by razem z fanami odliczać do premiery płyty. Brakowało jednak Yongguk’a, który, jak informowaliśmy wcześniej, nie będzie brał udziału w promocjach „NOIR”. U lidera stwierdzono zespół lęku napadowego (ang. panic disorder) i zdecydowano, że powinien skupić się na powrocie do zdrowia.

Dwie godziny po premierze, Skydive znalazł się w TOP50 na listach Naver Music (33. miejsce), Genie (41.), Bugs! (45.) i Mnet (48.). Płyta znacznie lepiej poradziła sobie na iTunes, gdzie pojawiła się 13 godzin po wydaniu (dane pochodzą z 7 listopada 20:00)

Płyta znalazła się też w rankingu Najpopularniejszych Albumów na Świecie na iTunes, gdzie zajęła 12. miejsce. (8 listopada, 1:00 czasu polskiego)

Warto dodać, że TS Entertainment zapowiedział, że jeśli klip Skydive dobije 3 mln wyświetleń na YouTube, opublikuje wersję reżyserską teledysku. Ponadto, na portalu Naver pojawiła się kolejna porcja zakulisowych zdjęć z kręcenia wideo (pierwszą znajdziecie TUTAJ). Wszystkie możecie zobaczyć również poniżej.

 

Jak podoba Wam się „NOIR”?

 

źródło:(1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.