Zespół wydał ostatnią część trylogii opowiadającej o problemach i rozterkach związanych z dorastaniem.

Boysband 22 czerwca opublikował MV do ONE (Lucid Dream), natomiast premiera całej płyty miała miejsce dzień później. Album zawiera siedem pozycji i jest ostatnią częścią muzycznej trylogii boysbandu. Zaczynając od WANNABE, przez Without You i kończąc na One (Lucid Dream), zespół przebył wewnętrzną podróż, której celem było odnalezienie siebie. WANNABE skupiało się na chęci bycia idealnym, Without You opowiadało o zatraceniu siebie i utracie bliskiej osoby, zaś ONE (Lucid Dream) mówi o pragnieniu przebudzenia się ze snu, który potrafi być przerażający i dramatyczny. Pobudka jest potrzebna, aby zdać sobie sprawę z tego, że po przebytej drodze zdobyliśmy doświadczenie życiowe i osiągnęliśmy swój „stan idealny”. W teledysku zobaczymy wiele skrajnie różnych, przeplatających się scen. Dzięki wyraźnej różnicy między stonowanymi, dynamicznymi oraz wyjętymi wprost z koszmaru setami, klip idealnie wpasowuje się w tekst kawałka.


 
Na krążku znajdziemy łącznie siedem utworów. Większość z nich została napisana i skomponowana przez producentów Woollim Entertainment, którzy pracowali nad poprzednimi wydawnictwami zespołu. O czym opowiadają pozostałe piosenki?

  1. Take Off – instrumentalne intro, które wprowadza nas w nastrój krążka. 
  2. ONE (Lucid Dream)
  3. 훅 들어와(OMG) – dzięki zastosowaniu syntezatora oraz gitary w stylu retro, kompozycja od pierwszych sekund przypomina nam hity lat 80. Kawałek opowiada o mężczyźnie, którego od pierwszego wejrzenia zaintrygowała pewna osoba. Uczucie wobec niej jest tak silne, że bardzo chce się do niej potajemnie zbliżyć.
  4. 혼잣말 – kolejna propozycja należy do tych z gatunku R&B. Tekst mówi o zerwaniu oraz wszelkich uczuciach, które towarzyszą ludziom w tak trudnym momencie. Bohater piosenki jest załamany, zmęczony i nie widzi dla siebie przyszłości po rozstaniu. Bezustannie rozpamiętuje chwile, które już minęły. 
  5. Make Me Love –  utwór rozpoczyna mówiony wstęp, który szybko sygnalizuje nam, że kawałek będzie dotyczył miłości. Opowiadająca o uczuciach do ukochanej osoby kompozycja łączy  future-bass z typowo tanecznymi, popowymi dźwiękami. Propozycja jest klasyczną piosenką romantyczną, którą dedykuje się komuś wyjątkowemu.
  6. H.E.R(그녀에게) – utrzymana w średnim tempie ballada rozpoczyna się pytaniem „czy marzenia mogą się spełnić?”. Podmiot opowiada o swojej ukochanej, do której chciałby wrócić. Nawet gdy zamknie oczy, nie umie powstrzymać bolesnych wspomnień o rozstaniu. Głęboko w sercu liczy, że pomimo bolesnej przeszłości, kiedyś będą mogli być ponownie razem. 
  7. Pass Me By – emocjonalna ballada została zbudowana głównie na dźwiękach fortepianu oraz instrumentów smyczkowych. Po raz kolejny członkowie Golden Child poruszają temat bolesnej rozłąki. Tym razem, mężczyzna pragnie jeszcze raz poczuć bliskość swojej utraconej ukochanej.

Golden Child promowało ONE (Lucid Dream) m.in w KBS Music Bank i SBS Inkigayo. Oba występy obejrzycie poniżej:

 

Który utwór z „Take a Leap” przypadł Wam najbardziej do gustu?  

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.