Po długiej przerwie zespół powrócił z pierwszym pełnym albumem. Kompozycje zawarte na krążku to kolejny pokaz możliwości członków zespołu. O czym opowiada wydawnictwo? Przeczytajcie w naszym podsumowaniu.

Boysband wydał swój ostatnie EP ponad rok temu. Podczas tej prawie trzynastomiesięcznej nieobecności, która była przeplatana premierami pojedynczych singli, Golden Child przygotowywało dla fanów pierwszy pełny album. „Re-boot” miał premierę 18 listopada.

Tytułowym singlem krążka zostało WANNABE. Pesymistyczny początek utworu o utracie uśmiechu i radości życia wprowadza mrok. Piosenka jest pełna zmartwień i niepewności, czy jutro na pewno nadejdzie nowy dzień. Bohater tekstu chce zostać inną osobą, a jednocześnie prosi o ocalenie. Teledysk oddaje klimat singla. Kadry w mitycznej aranżacji, z posągami i złotem są przeplatane scenami tanecznymi. Elektroniczny beat dopełnia choreografię, która jest podkreślana powtarzanym „dat dat dat”.


 
O czym mówi reszta utworów? Przeczytajcie poniżej:

 1. Re-boot – instrumentalne intro ze słyszalnymi skrzypcami zmienia się diametralnie by wprowadzić w atmosferę tytułowego singla. 
 2. WANNABE
 3. Lately – podmiot śpiewa o osobie, która od pierwszego wejrzenia skradła jego serce. Nie może zapomnieć jej wyglądu, gdyż ma jej obraz cały czas przed oczami.
 4. Compas (나침반) – tekst mówi o tym, że nie warto się poddawać. Jeżeli jesteśmy zmęczeni, trzeba chwilę odpocząć i iść dalej. Nawet jeśli nie znamy zakończenia, to nie obawiajmy się upadku. 
 5. No Matter What – utwór, który wykonuje trzech członków Golden Child. Rytmiczny utwór z dynamicznym wokalem Joochana oraz rapem Jangjuna i TAG’a sprawia, że szybko wpada w ucho.
 6. A Song for Me (홍주찬) – solowa piosenka Joochana, która została wydana w marcu tego roku. Mówi o chęci bycia uznanym i zauważonym przez kogoś. Więcej na jej temat możecie przeczytać w naszym artykule. 
 7. Spring Again – to utwór, który miał swoją premierę już w maju. Opowiada o miłości, na którą bohater czekał jak na wiosnę podczas mroźnej zimy. Pisaliśmy o nim TUTAJ.
 8. She’s my girl – wyczuwalne elementy rocka połączone z elektroniką tworzą niepowtarzalną kompozycję. Tekst to wyznania zakochanego chłopaka, który śpiewa o swojej dziewczynie. 
 9. Our Heaven (둘만의 천국) – utwór w stylu retro. Spokojne uderzenia w bęben wprowadzają nostalgię. Dla bohatera numeru uśmiech ukochanej jest rajem na ziemi. Chce być oparciem dla swojej partnerki i pragnie chronić ją tak, jak parasol osłania przed deszczem. 
 10. Fantasia – solowa piosenka Y. Syntezator w połączeniu z akustyczną gitarą dał efekt lekkiej i świeżej piosenki. W piosence wokalista zaprezentował w pełni swoją skalę głosu. 
 11. Don’t run away (도망가지마) – podmiot tekstu wyraża swoje uczucia. Ukochana osoba jest dla niego wszystkim. Widzi ją wszędzie, nawet gdy nie może jej dotknąć. Prosi, aby ta go nie opuszczała. 
 12. Go Together (놓지 않기로 해) – delikatna ballada, którą wykonują Jaehyun, Jibeom i Bomin. W piosence zostaje złożona obietnica trwania przy ukochanej. Bohater chce być obecny w przy niej jak wiatr. Pragnie trzymać jej dłoń i iść obok niej przez życie. 

Golden Child promowało WANNABE i Compas m.in. w KBS Music Bank. Oba występy możecie obejrzeć poniżej:

 

 
źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.