W życiu większości koreańskich idoli przychodzi moment, w którym zmuszeni są oni zejść na chwilę ze sceny, aby wywiązać się z obowiązku wojskowego. Na takim właśnie etapie jest właśnie Gikwang, który postanowił pożegnać fanów tak, jak umie najlepiej – muzyką. Jaką wiadomość pragnie pozostawić nam członek Highlight? Przeczytajcie nasze podsumowanie! 

“Goodbye with a Smile” ujrzało światło dzienne 18 kwietnia. Data nie jest przypadkowa. Tego samego dnia Gikwang rozpoczął trening wojskowy, nadając wydawnictwu jeszcze większego znaczenia. Chociaż krążek zawiera zaledwie dwa utwory, to pozwolił on zaprezentować artyście zupełnie nową odsłonę w jego muzycznym dorobku. 

Pożegnania, nawet te chwilowe, z osobami, które darzymy sympatią, zawsze są trudne. Z takiego samego założenia wychodzi bohater tytułowego Nothing. Jego samotna egzystencja wydaje mu się bezwartościowa oraz zbyt bolesna. Wyznaje on, że nie może żyć bez swojej wybranki, oraz martwi się, czy jest jest tak samo ciężko jak mu. Utworowi towarzyszy delikatna, utrzymana w wolnym tempie melodia w stylu R&B.

Drugim kawałkiem, który znajdziemy na singlu jest Goodbye with a Smile. Piosenka jest efektem współpracy Gikwanga z innym członkiem Highlight – Dongwoonem. Bohater pochyla się nad tematyką bolesnych rozłąk. Mimo że uczucie go przytłacza, stara się on przejść przez tę sytuację z podniesioną głową, bowiem nie chce wywoływać łez swojej ukochanej. Propozycja, dzięki zastosowaniu połączenia nieco dramatycznego pianina z radosnym beatem, idealnie łączy style obu artystów.

 

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube Highlight

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.