Dziewczyny z TWICE wróciły do nas po dłuższej, niż dotychczas przerwie z nowym albumem „FANCY YOU”. Jego dojrzałe brzmienie zupełnie zaskakuje, a jednak fani docenili muzyczny rozwój girlsbandu. FANCY stało się kolejnym hitem TWICE i szansą na dalsze eksperymenty.

Minęło sześć miesięcy od ostatniego comebacku z „YES or YES”. Już wtedy wyraźnie było słychać zmianę stylu, który na początku kariery wybił TWICE na pierwsze miejsca rankingów. Z cukierkowego, pełnego zabawy popu wytrącono kilka infantylnych dźwięków i dano dziewczynom szansę na rozwój w bardziej dojrzały zespół. Jak początek tego procesu usłyszeliśmy w „YES or YES”, tak w „FANCY YOU” możemy podziwiać zakończony projekt. Nie jest to zupełna zmiana konceptu, a jedynie dopasowanie się do biegu czasu, trendów i samych członkiń. Wciąż widać elementy, które niezaprzeczalnie kojarzą się z TWICE.

Producentem tytułowego FANCY został Black Eyed Pilseung, który z grupą współpracował już nie raz (chociażby przy debiutanckim Like Ooh-Ahh, Cheer Up oraz TT). Oprócz niego, swój wkład w kompozycję oraz tekst mieli Jeon Goon oraz Rado. Kawałek skomponowany został w stylu electropop, co wcale nie jest dziwne jak na girlsband. Jednak wiele elektronicznych wstawek określa dojrzałość utworu. Tematyka tekstów nie różni się zbytnio od poprzednich tytułów TWICE – wciąż mówi o miłości, chociaż z piosenki na piosenkę doświadczyliśmy przejścia z nieśmiałego zauroczenia, do szczerej adoracji drugiej osoby. W FANCY widzimy właśnie taką pewność siebie, kiedy dziewczyny bez zawahania mówią o tym, jak cenna jest dla nich druga połówka.

Warto też przyjrzeć się teledyskowi, który najbardziej różni się od poprzednich produkcji TWICE. Widzimy tutaj przejścia pomiędzy barwnymi scenami, a ciemniejszymi momentami, gdzie najważniejszą rolę gra kolor rzucanego światła. Teledysk zawdzięcza dużo elegancji dobrze skomponowanym barwom neonów, wskazując na inspirację stylem retro. W połączeniu z wieloma scenami wspomaganymi animacją komputerową, całość zyskuje bardzo wyszukanego tonu.

Siódmy mini-album „FANCY YOU” składa się z sześciu piosenek. Wydaje się, że w tym wydawnictwie członkinie skupiły się bardziej na tworzeniu tekstu, niż na kompozycji, oddając muzykę sugestii wytwórni. Wśród kompozytorów znajdziemy znane nam już imiona, jak earattack, Moonshine czy Jeon Goon. Nie zabrakło też listy zagranicznych nazwisk. Same członkinie miały zaś większy udział w pisaniu słów do kilku kawałów. Jak przedstawia się tracklista „FANCY YOU”?

  1. FANCY
  2. STUCK IN MY HEAD – piosenka przedstawia miłość jako pewnego rodzaju wojnę. Obie strony walczą pomiędzy sobą i używają różnych trików. Dziewczyna, mimo, iż stara się omamić swojego partnera urokiem osobistym, to wciąż czuje, że jest bliska przegranej. Chociaż w tym wypadku oboje kochankowie w końcu polegną w walce z miłością. Najważniejsze jest jednak to, aby na polu walki byli tylko oni.
  3. GIRLS LIKE US – utwór został skomponowany m.in. przez Charli XCX oraz Mnek. Tekstem do kawałka zajęła się Jihyo. To wiadomość dla tych, którzy borykają się z trudnościami na drodze osiągnięcia swoich marzeń. Jihyo poniekąd nawiązała do trudności, których sama doświadczyła kilka lat wstecz, kiedy była młodsza i dopiero chciała zostać piosenkarką. Liderka przypomina, że w takich chwilach nie można ulec emocjom, nawet, jeśli wyciskają one z nas łzy.
  4. HOT – autorką słów numeru jest Momo. Tekst niesie ze sobą ogromna dawkę pewności siebie, tłumacząc, że to my jesteśmy główną gwiazdą show. Nie potrzebujemy robić wiele, aby zachwycić wszystkich dookoła. To także zachęta, aby próbować nowych rzeczy w życiu. Ponieważ możemy szybko znudzić się tym, co już mamy, trzeba sięgać po więcej.
  5. TURN IT UP – Sana pisząc tekst do piosenki miała na myśli głównie Once. Dokładnie jest to moment, w którym stoi na scenie, a przed nią faluje morze świateł lightsticków TWICE. Pomimo tego kawałek wciąż ma bardzo taneczną melodię, pełną funkowych rytmów. To wyznanie dla fanów jest też obietnicą, że zespół nie zmieni się, póki ci są obok
  6. STRAWBERRY – słowa utworu stworzyła Chaeyoung. Owocowa tematyka wzięła się z osobistej preferencji raperki do truskawek. Opisała je jako słodką podstawę do wielu posiłków i napojów, ale w oryginalnej formie potrafią być tak samo słodkie, jak i kwaskowate. To nawiązała do własnej osoby, prosząc o sympatię prawdziwej jej, a nie przetworów jej osobowości.

Można bezpiecznie powiedzieć, że na tym etapie każda piosenka TWICE ma zapewniony sukces. Ten comeback nie był inny. Dziewczyny na rodzimych rankingach szybko zdobyły popularność, a każdy kawałek z „FANCY YOU” dostał się na różne pozycje list. Jednak uwaga skupiła się na tytułowym FANCY, które zdobyło swój all-kill już trzy godziny po wydaniu. 

Na międzynarodowej arenie również doceniono zmianę konceptu dziewczyn. Płyta dostała się na szczyty list iTunes w 23 krajach, w tym także w Polsce. Dzięki tym wynikom, na dzień 22 kwietnia album wspiął się na pierwsze miejsce światowych albumów. Aby zobaczyć pełne wyniki, wystarczy otworzyć obrazy w nowej karcie.

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube JYP Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.