„Parallel”, piąty mini-album w karierze GFRIEND, miał swoją premierę na początku sierpnia. Po sześciu tygodniach od wydania krążka, girlsband zaprezentował fanom jego rozszerzoną wersję. Co powinniście wiedzieć o „Rainbow”?

Głównym kawałkiem rozszerzonej wersji „Parallel” jest Summer Rain. Utwór rozpoczyna się fragmentem pieśni Roberta Schumanna Dichterliebe op.48 (Miłość Poety). Fortepianowa melodia łączy się później z beatem i dźwiękami deszczu, co sprawia, że całość tworzy emocjonalną atmosferę w stylu GFRIEND. W tekście dziewczęta porównują miłość i zakochanie do letniego deszczu, który przychodzi nagle i działa na nas oczyszczająco. Wytwórnia girlsbandu opisuje piosenkę jako przejście od lata do jesieni. Chociaż dni stają się krótsze i zimniejsze, w myślach cały czas wracamy do wakacyjnych chwil.

Na płycie możemy znaleźć również drugi nowy numer – Rainbow. Kawałek ma mocniejsze brzmienie, które nadal posiada jednak charakterystyczną dla GFRIEND delikatność. Łagodne głosy dziewcząt kontrastują tu z rockową gitarą i wyraźnym rytmem. Utwór mówi o tym, że wszystko jest możliwe, a złe dni przeminą – zamiast deszczu w naszym życiu pojawi się tytułowa tęcza.

Obie piosenki znalazły się w koreańskich notowaniach muzycznych. Lepiej poradził sobie tytułowy utwór płyty. Summer Rain zajęło trzy pierwsze miejsca – na Genie, Bugs i Soribada. Rainbow w najlepszym momencie wskoczyło natomiast na 6. pozycję rankingu Bugs i 10. na Genie. Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniały się wyniki kawałków (dane pochodzą z 13 września z 12:30, 13:30, 15:30 i 17:30 czasu polskiego).

Na iTunes płyta zajęła pierwsze miejsca w Malezji, Tajwanie i na Dominikanie. Dobrze poradziła sobie także w Hong Kongu, Singapurze, Indonezji i Szwecji. Więcej znajdziecie poniżej:

GFRIEND zaprezentowały się już w M!Countdown i Music Bank. Ich występ z Summer Rain będziemy mogli obejrzeć też w innych muzycznych show. Niżej zobaczycie, jak dziewczęta zaśpiewały w czwartkowym programie, a występ z KBS znajdziecie TUTAJ.

źródło:(1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.