VICTON sprawił ALICE prezent z okazji swoich pierwszych urodzin – nowy mini-album. Tym samym, grupa dołączyła do fali listopadowych k-popowych comebacków. Co znajdziemy na “From. VICTON”?

Ostatnia płyta boysbandu, “Identity”, zadebiutowała niecałe trzy miesiące temu. VICTON nie zwalnia jednak tempa i z okazji pierwszej rocznicy debiutu, udostępnił 9 listopada swój czwarty mini-album – “From. VICTON”. Nie był to jednak jedyny prezent dla ALICE z okazji święta grupy. Zespół zaprezentował także swój oficjalny lightstick oraz kolor. Przeczytacie o nich TUTAJ

Tytułowym kawałkiem nowego albumu jest Remember Me. Piosenka została stworzona przez producencki duet Good Life. Składa się on z Yong Jun Hyunga oraz Kim Tae Ju. Pierwszy z nich jest także członkiem grupy Highlight, która jest jednym z zespołów wymienianych przez VICTON jako ich muzyczne wzory do naśladowania. Młody boysband zdradził, że artysta podarował im utwór w prezencie na pierwszą rocznicę debiutu. “Nie mogliśmy często spotykać się z Jun Hyungiem, bo był zajęty swoim comebackiem“, wyznali członkowie grupy. Dodali jednak, że “byli szczęśliwi z wielu rozmów i pracy z Kim Tae Ju.” 

Singiel miał pokazać bardziej męską stronę VICTON. Jest to popowa piosenka, zbudowana na dźwiękach znanych z moombahtonu i dance hallu. W pisanie tekstu utworu zaangażował się raper boysbandu, Hanse. Słowa są wiadomością do ukochanej osoby, która odchodzi. Bohater prosi, by ta o nim nigdy nie zapomniała i pamiętała dobre chwile. W klipie do Remember Me zobaczymy artystkę z wytwórni grupy – członkinię girlsbandu Apink, Hayoung.

  1. Remember Me
  2. 사랑하기 때문에 (Because of You) – kawałek w stylu tropical house, który napisali twórcy między innymi Never Ever GOT7 czy Again ASTRO. Jest uroczym wyznaniem miłości, gdzie bohater utworu obiecuje, że zaopiekuje się swoją ukochaną. 
  3. Have A Good Night (Stage Ver.) – utwór, który mogliśmy już wcześniej słyszeć na oficjalnym SoundCloud grupy. W nowej wersji podkład muzyczny został urozmaicony, dzięki czemu zyskał on więcej energii. W pisanie tekstu zaangażowali się wszyscy członkowie VICTON. Jest on swoistą kołysanką, w której życzą ukochanej osobie samych dobrych snów.
  4. 뒤돌지마 (Stay With Me) – spokojna ballada R&B z wyraźną gitarą, która nadaje jej klimatu. Napisali ją lider zespołu, Seungwoo, wraz z raperem grupy, Hanse. Jest listem do najbliższej osoby, która postanawia zostawić swojego partnera. 
  5. Timeline – delikatny, popowy utwór z elementami R&B. Wyróżnia się w nim emocjonalny refren, który uwydatnia wokale członków grupy. Jego tekst okazuje nostalgię zakochanej osoby. 
  6. Remember Me (Acoustic Ver.) – za aranżację wiodącej gitary odpowiedzialny jest Kim Tae Ju, który stworzył także oryginalną wersję utworu. Akustyczne wykonanie ukazuje delikatną i emocjonalną stronę VICTON, jakiej możemy nie zauważyć w tytułowym singlu od razu.

Zespół pojawił się na specjalnym showcasie, który był transmitowany na platformie V LIVE. Zespół zaprezentował kilka występów. Mogliśmy między innymi usłyszeć na żywo akustyczną wersję Remember Me. Pełny zapis transmisji znajdziecie poniżej:

Oprócz tego, grupa ma już za sobą kilka występów w programach muzycznych. W pierwszym tygodniu po premierze zobaczyliśmy ich w Mnet M!Countdown [LINK], KBS Music Bank [LINK] oraz SBS Inkigayo [LINK]. 

Zespół umożliwił nam także zajrzenie zza kulisy sesji do albumu “From. VICTON”:

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter VICTON

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.