Zespół zaprasza nas do świętowania w rytm albumu “Celebrate”. Co powinniśmy o nim wiedzieć? 

“Celebrate” to drugi po “Calling You” mini-album wydany pod szyldem Highlight. Zgodnie z zapowiedzią, grupa na stałe porzuciła ciężką oraz ciemną estetykę, z której byli znani jako BEAST. Wszystko to na rzecz dobrej zabawy i pozytywnej energii, które chce nam przekazać boysband.

Wydawnictwo zawiera sześć utworów, w tym jedną wersję instrumentalną. Na tytułową piosenkę wybrano Can Be Better. Podczas transmisji na V LIVE Junhyung powiedział, że fraza “can be better” (ang. może być lepiej) często pojawia się w codziennym życiu. Używając jej, grupa chciała przekazać nam dużo optymistycznych myśli. Sam kawałek mówi o tym, że nie wszystko może być dobrze, jednak następnego dnia będzie lepiej. Singiel został stworzony przez duet Good Life, czyli Junghyunga i Kim Tae Ju.


Najwięcej pracy w powstawanie albumu włożył Junhyung. Poza nim, wkład w powstawanie tekstów miał także Gikwang. Jak prezentuje się pełna tracklista mini-albumu? 

  1. Celebrate – kawałek, który nie przez przypadek został wybrany na pierwszy utwór. Jego tekst namawia do świętowania wraz z Highlight ich ośmiu lat na scenie. Słowa napisał Junhyung, a za aranżację odpowiedzialna była grupa Good Life.
  2.  Can Be Better (어쩔 수 없지 뭐)
  3. Take On Me – kolejna taneczna propozycja. Nad utworem pracował Junhyung. Numer opowiada o mężczyźnie, który prosi swoją ukochaną, żeby z nim uciekła i została na zawsze.
  4. Who Am I – tym razem zespół przygotował dla nas balladę. Mówi ona o zranionym mężczyźnie, który zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Utwór przygotowali Junghyung oraz Kim Tae Ju.
  5. Love Like This –  EP zamyka kolejna taneczna piosenka. Będąc nadal w temacie miłości, autor prosi, by ukochana nie patrzyła na innych mężczyzn. Chce jednak, by pozostała nieco tajemnicza i trudna do odkrycia.
  6. Can Be Better (어쩔 수 없지 뭐) (instrumental)

Highlight po raz pierwszy zaprezentowało nowy materiał na żywo podczas specjalnego showcase. Całe wydarzenie można zobaczyć w poniższym materiale.


 

Grupa zdążyła się już zaprezentować się z Celebrate oraz Can Be Better podczas M! Countdown. Występy znajdziecie poniżej: 

Zespół w dniu premiery całkiem dobrze poradził sobie na koreańskich listach przebojów. Poniżej prezentujemy wyniki z najbardziej popularnych platform muzycznych takich jak Melon czy Bugs (dane pochodzą z dnia 16 października, 12:30 czasu polskiego).

Mini-album zespołu, dobrze wypadł także na liście iTunes. “Celebrate” znajdowało się na podium w Malezji oraz Wietnamie. Poza tym teledysk zajął pierwsze miejsce w Hong Kongu. 

 

źródło zdjęcia: Around Us Entertaiment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.