Po powrocie ze światowej trasy koncertowej, GOT7 wydało swój trzeci pełny album „Present: YOU”. Krążek podbił serca publiczności na całym globie i szybko wzbił się na pierwsze miejsca wielu rankingów muzycznych. Co warto wiedzieć o płycie?  

„Present: YOU” zyskało swój tytuł dzięki IGOT7, którzy są najcenniejszym prezentem dla boysbandu. Trzeci pełny album GOT7 ukazał się 17 września. Jest to pierwszy LP zespołu od czasu wydania drugiej części serii „Flight Log” – „Turbulence” we wrześniu 2016 roku. Fani szybko pokazali swoją wdzięczność, pobijając dla zespołu rekord wyświetleń MV w ciągu 24 godzin od premiery. Tytułowe Lullaby obejrzano bowiem ponad 10 milionów razy. Wcześniejszy wynik należał do Look, które wyświetlono sześć i pół miliona razy w trakcie pierwszej doby. 

Tekst Lullaby wyjawia urocze i szczere uczucia związane z miłością. Każde słowo, które wypowiada dziewczyna, jest muzyką dla uszu zakochanego w niej chłopaka. Nie może on uwierzyć w swoje szczęście i nie chce nie opuszczać boku swojej ukochanej ani na chwilę. To wszystko w towarzystwie urban house zabarwionego popowymi brzmieniami i syntezatorami.

Tak, jak na wcześniejszych płytach, większość utworów wyszło spod piór GOT7. Ten krążek jest jednak wyjątkowy – znajdziemy na nim solowe piosenki każdego członka zespołu. Solówki rozpoczynają się kawałkiem JB, Sunrise. Potem plasują się w kolejności: Mark, Jackson, Jinyoung, Youngjae, BamBam oraz Yugyeom. Powstały do nich także dodatkowe teledyski, które znajdziecie poniżej przy poszczególnych tytułach. Każdy z chłopców pracował przy tworzeniu swojego utworu. Oprócz tego, na „Present: YOU” umieszczony został ukłon w stronę zagranicznej publiczności. Fani mogą posłuchać tytułowego Lullaby w czterech językach: koreańskim, angielskim, chińskim oraz hiszpańskim.

Tracklista:

 1. Lullaby
 2. Enough – syntezatory i gitara wymieszane w stylu Future Bass. Współautorem kompozycji jest lider GOT7, JB, co pokazuje jego wszechstronność w tworzeniu muzyki. Bohater utworu wyznaje, że jego ukochana jest wszystkim, czego mu w życiu potrzeba. Gdy ją ma, inne rzeczy przestają mieć większe znaczenie.
 3. 지켜줄게 Save You – piosenka inspirowana stylem New Jack Swing, w której pisanie także był zaangażowany JB. Energiczna melodia niesie ze sobą ważną wiadomość do ukochanej osoby. Mężczyzna obiecuje w niej, że zawsze będzie chronił swoją partnerkę. Nieważne co się wydarzy, ta ma pamiętać, że ma w nim oparcie.
 4. No One Else – proste wyznanie chłopaka do jego dziewczyny, którego myśli kręcą się głównie wokół niej. Energiczny kawałek R&B, w którego tworzeniu brał udział najmłodszy członek boysbandu, Yugyeom.
 5. I Am Me – utwór z mocnym przesłaniem. Jesteśmy odpowiedzialni za to, jak potoczy się nasze życie i za to, kim jesteśmy. Musimy odnaleźć siebie i być dumni z tego, jacy jesteśmy, tak, jak bohater tekstu piosenki. Nie dba on bowiem o to, co powiedzą inni, tylko jest wierny sobie i swoim przekonaniom. Spokojną kompozycję zbudowaną na dźwiękach Future Bass stworzył między innymi Jinyoung.
 6. Sunrise – [TELEDYSK] delikatny utwór R&B autorstwa JB, którego jest to solówka. Porównuje on w niej swoją ukochaną do wschodu słońca. Wyznaje, że jest ona dla niego jak anioł, który zawsze trzyma go za rękę, więc z nią może czuć się bezpiecznie.
 7. OMW – [TELEDYSK] raperska piosenka Marka, która opowiada o walce o swoje marzenia i to, by robić to, co się kocha. Tytułowy akronim „OMW” oznacza „on my way”, czyli „[jestem] w drodze”. W utworze usłyszymy także Jacksona, który pomagał Markowi w pisaniu kompozycji.
 8. Made It – [TELEDYSK] mocny, hip-hopowy utwór Jacksona. Jest przepełniony pewnością siebie i młodzieńczą energią. Wyróżnia się w nim głęboki, charakterystyczny rap muzyka.
 9. My Youth – [TELEDYSK] delikatny rockowy kawałek. Jinyoung zawarł w nim uczucia wielu młodych ludzi, którzy mimo swojego wieku czują jak zmienili się na przestrzeni lat i brakuje w nich marzeń, wyobraźni i ciepła. W końcu bohater słów dochodzi do wniosku, że przecież cały czas jest tą samą osobą. Nadal jest młody, więc nie może zatracić swojego „dawnego siebie”, za którym na co dzień tęskni. Obiecuje swojej młodości, że jeszcze się z nią zobaczy.
 10. 혼자 (Nobody Knows) – [TELEDYSK] kompozycja zainspirowana gatunkiem Vaporwave, który powstał dzięki nostalgicznej fascynacji sztuką lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Solowy utwór Youngjae, w którym artysta mógł pokazać swoje wokalne umiejętności. Jego słowa przepełnione są smutkiem, wywołanym samotnością ich bohatera. Chowa on swoje prawdziwe oblicze, obawy i problemy przed innymi, bo nie chce ich współczucia. Wierzy, że poradzi sobie z nimi sam, by nie zostać jeszcze bardziej skrzywdzonym przez ludzi.
 11. Party – [TELEDYSK] w swojej solówce BamBam zaprasza nas na imprezę. Podczas niej chce zapomnieć o problemach i najzwyczajniej w świecie się zabawić. Prostolinijny tekst uwydatnia taneczny, house’owy rytm.
 12. Fine – [TELEDYSK] Yugyeom nagrał tajemniczy, mroczny numer. Rytm R&B w zmieszaniu z dźwiękami pianina nadały mu charakterystyczny koloryt. Słowa są prośbą do dziewczyny, by ta wreszcie określiła, kim dla niej jest bohater tekstu. Jednocześnie są wyznaniem mężczyzny, który chce z nią być i jej pragnie.
 13. Lullaby (English Ver.)
 14. Lullaby (Chinese Ver.)
 15. Lullaby (Spanish Ver.)
 16. Lullaby (inst.)

GOT7 intensywnie promuje „Present: YOU”. Zostali trzecim boysbandem, który dostał comeback show w Mnet M!Countdown. Chłopcy wystąpili na nim z Hard Carry, Girls Girls Girls (hip-hop ver.), Look, I Am Me oraz Lullaby, do którego powstało wyjątkowe Intro. Wszystkie występy znajdziecie po kliknięciu na dany tytuł. Oprócz tego zobaczyliśmy tytułowy singiel w wersji relay dance [LINK]. Poza tym GOT7 zaprezentowało oficjalne fanchanty do Lullaby.

Boysband wyznaczył także specjalne progi ilości wyświetleń teledysku. W momencie pisania tego tekstu, zobaczyliśmy cztery nagrody: dance practice w garniturach za 10 milionów oraz zamiany solówek w wykonaniu Jacksona (15 mln), BamBama (20 mln) oraz Youngjae (25 mln). Linki do wideo znajdują się pod poszczególnymi imionami. Więcej szczegółów dotyczących celów w ilości wyświetleń znajdziecie TUTAJ.

Tytułowy singiel świetnie poradził sobie w koreańskich muzycznych rankingach. Lullaby trafiło na pierwsze miejsca już półtorej godziny po premierze. Więcej wyników zobaczycie na grafikach poniżej. Pochodzą one z 17 września, 12:30 oraz 18:30 polskiego czasu. 

GOT7 udowodniło także swoją popularność na świecie. „Present: YOU” trafiło na szczyt list iTunes w łącznie 25 krajach. W najlepszym uchwyconym przez nas momencie znalazło się na piątym miejscu w Polsce. Dzięki świetnym wynikom, album uplasował się na drugiej pozycji w zestawieniu najpopularniejszych płyt na świecie z dnia 17 września. Wyniki w galerii poniżej pochodzą z 18 września, 7:00 naszego czasu.

 

Na koniec obejrzyjcie kilka fotografii zza kulis kręcenia teledysku do Lullaby, które udostępnił portal Melon:

 

Jak podoba Wam się trzeci pełny album GOT7?

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.