GOT7 wróciło na scenę z „Eyes On You”, które ma już na koncie swoje pierwsze sukcesy. Co warto wiedzieć o nowym albumie zespołu?

„Eyes On You” ukazało się 12 marca o 18:00 KST (10:00 naszego czasu). Jest to ósmy mini-album w karierze grupy. Osiągnął on niemałe sukcesy zarówno na koreańskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej. Teledysk do tytułowego utworu płyty ustanowił także nowy rekord GOT7 w liczbie wyświetleń na YouTube w czasie 24 godzin od premiery. Obejrzano go bowiem ponad sześć i pół miliona razy w trakcie pierwszej doby. Przypomnijmy, że poprzednim wydawnictwem grupy było „7 for 7” z października zeszłego roku, które promowało You Are autorstwa JB.

Lider GOT7 stworzył dla grupy także tytułowy singiel nowej płyty. Look to popowa kompozycja z housowym beatem, który zachęca do tańca. Tekst utworu jest wiadomością mężczyzny do jego ukochanej – „patrz tylko na mnie”. Nie niesie jednak ze sobą zaborczego przesłania. Chłopak chce pokazać dziewczynie, że nieważne jest zdanie innych. To parę łączy miłość i chce, by jego partnerka mu ufała i wiedziała, że zawsze może na niego liczyć.

W klipie indywidualne ujęcia członków zespołu przeplatane są scenami tańca. Jego estetyka i kolorystyka jest charakterystyczna dla nowszych teledysków GOT7. Grupa nie zapomniała także o umieszczeniu w wideo małego ptaka, który symbolizuje ich fandom.

Członkowie GOT7 mają duży wpływ na to, jak będzie brzmieć ich płyta. Powoli przyzwyczajają fanów, że utwory, które słyszymy na albumie, są głównie ich autorstwa. W czynne tworzenie „Eyes On You” zaangażowani byli tym razem JB (Defsoul), BamBam, Youngjae (Ars), Yugyeom oraz Jinyoung. Jakie piosenki trafiły na nowy album grupy?

  1. 너 하나만 (One And Only You) (ft. Hyorin) – utwór z Hyorin został wydany jeszcze przed premierą całego albumu – usłyszeliśmy go 28 lutego. Powstało do niego krótkie wideo z członkami GOT7 oraz klip zza kulis. Jest to pozytywny kawałek R&B z elementami popu. Jego tekst, autorstwa lidera grupy, JB, jest rozmową pomiędzy zakochanymi. W rolę mężczyzny wcielili się członkowie zespołu – pytają ukochaną, co chciałaby od nich dostać, są w stanie zrobić dla niej wszystko. Za żeński punkt widzenia odpowiada Hyorin, która przyznaje, że najważniejsza jest dla niej obecność chłopaka. Bohaterowie piosenki wspólnie dochodzą do wniosku, że wszędzie jest świetnie, jeżeli są tam razem.
  2. Look
  3. The Reason – współautorem tego popowego kawałka jest BamBam. Mimo swojego elektronicznego, nieco tanecznego brzmienia, utwór ma w sobie emocjonalną nutę. Słowa zawierają wyznanie, że ukochana osoba jest powodem do życia i głównym źródłem szczęścia bohatera tekstu. Obawia się on jednak, że radość pary zostanie przerwana, tak, jakby wybudził się ze snu.
  4. 망설이다 (Hesitate) – w piosenkę wprowadzają nas delikatne dźwięki gitary, które zachęcają słuchacza do sprawdzenia, jak dalej rozwinie się melodia. Youngjae, wraz z Amillo, przelali w niej na papier wątpliwości chłopaka, który jest wyraźnie zauroczony pewną dziewczyną. Jak sugeruje tytuł, waha się co do tego, jak się przy niej zachowywać i nie potrafi odczytać jej intencji.
  5. 우리 (Us) – zdecydowanie jedna z najbardziej energicznych i elektronicznych piosenek na albumie, a jej gatunek można określić jako szybkie, popowe R&B. Maknae GOT7, Yugyeom, połączył w niej siły z Samuelem Ku, by opisać historię mężczyzny, który chce powiedzieć całemu światu o swojej partnerce. Ma plan postawić wszystko na jedną kartę i przyznaje, że nie interesuje go zdanie innych.
  6. 고마워 (Thank You) – Jinyoung stworzył Thank You z myślą o IGOT7 i to właśnie fanom grupy dedykowany jest ten utwór. Kawałek jest z pewnością najbardziej emocjonalną kompozycją „Eyes On You”. Słyszymy w nim przeprosiny, że do tej pory zespół nie dał od siebie nic bardzo osobistego, chociaż dostawał tak wiele wsparcia. Dlatego właśnie powstała ta piosenka – jest wyrażeniem skruchy i podziękowaniem za miłość, którą grupa jest obdarzana od czasów debiutu. Chłopcy wyrażają w numerze to, co czują w stosunku do swoich fanów. W utworze również raperzy pokazali swoją delikatną i wrażliwą stronę. W drugiej zwrotce usłyszymy BamBama, który śpiewa kilka wersów o „zielonych falach”, kojarzonych z IGOT7. 

GOT7 zaprezentowało nowy materiał po raz pierwszy podczas specjalnej transmisji na V LIVE. Chłopcy zaśpiewali Us oraz Look. Oprócz tego, dzielili się ciekawostkami na temat każdego z utworów. Cały zapis show znajdziecie poniżej:

Promocja albumu już trwa. W pierwszym jej tygodniu grupa występuje w programach muzycznych z Look oraz Thank You. Nagrania z sobotniego MBC Show!Music Core obejrzycie poniżej:

„Eyes On You” świetnie poradziło sobie w rankingach muzycznych. Chociaż kilka godzin po premierze, Look zajmowało pierwsze miejsce jedynie na Mnet, sytuacja zmieniła się następnego dnia. Wtedy do singla należały „jedynki” czterech notowań: Genie, Mnet, Naver oraz Soribada. (wyniki pochodzą z 12 marca, godziny 13:30 oraz 13 marca, godziny 20:00)

Warto także zauważyć, że wydane 28 lutego One And Only You także wzbiło się wysoko w zestawieniach. Oprócz obecności w koreańskich rankingach, singiel był chętnie pobierany na iTunes na całym świecie (wyniki pochodzą z 28 lutego, godziny 15:30 oraz 21:00):

„Eyes On You” utrzymywało się na pierwszym miejscu wśród albumów w 20 krajach na całym świecie. Dzięki temu płyta trafiła do dziennego zestawienia najpopularniejszych krążków iTunes z 12 marca, gdzie zajęła najwyższą pozycję. Więcej szczegółów znajdziecie na zrzutach ekranu w galerii:

 

Jak podoba Wam się nowy album GOT7?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona GOT7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.