Ta płyta będzie ostatnią wspólną pracą w obecnym składzie zespołu. Tuż przed powrotem Minhyuna do NU’EST, sub-unit postanowił raz jeszcze wydać dla fanów muzykę. Przeczytajcie nasze podsumowanie „WAKE, N”.

Minęło pięć miesięcy, odkąd ostatni raz usłyszeliśmy NU’EST W. Chłopaki wrócili wtedy z płytą „WHO, YOU”, o której pisaliśmy na naszej stronie. Jeszcze około dwóch miesięcy temu zespół na chwilę odpoczął od poważnego konceptu przy okazji współpracy ze Spoonz, jednak szybko potwierdził, w jakim stylu czuje się najlepiej. Najnowszy album boysbandu ukazał się 26 listopada i tym razem trzyma się tematyki sennych marzeń. „WAKE, N” ma dwa znaczenia. Jedno dotyczy dosłownego obudzenia się, czego trzymają się dwie pierwsze pozycje na albumie. Drugie zaś oznacza emocjonalne przebudzenie, omawiane na solowych kompozycjach członków grupy. Krążek tworzy zatem spójną całość, co sugeruje przesłuchanie go w domyślnej kolejności, nie pomijając ani jednej sekundy.

Głównym motywem Help Me jest tytułowe wołanie o pomoc do swojej miłości. Tekst jest autorstwa Jonghyuna oraz Baekho. Ten ostatni również pracował z Bumzu przy muzyce kawałka. Numer reprezentuje styl fusion pop R&B. Można zauważyć, że w muzyce nakłada się na siebie wiele ścieżek. Na przód wychodzi jednak elektryczna gitara, wspomagana pianinem i syntezatorami.

Na albumie znajduje się razem siedem piosenek, z czego cyfrowo dostępnych jest jedynie sześć. Ostatnia pozycja, Dal Segno, została zawarta jedynie na fizycznych wersjach płyty. Praktycznie przy wszystkich utworach w rubryce tekstu i muzyki pojawiają się Baekho oraz Bumzu. Oprócz nich, swój wkład mieli ludzie z Prismfilter, MonoTree oraz Joombas.

  1. L.I.E – utwór rozpoczyna cały album spokojnym rytmem R&B. Jest to także druga piosenka, z którą grupa promuje się w programach muzycznych. Tekst to monolog mężczyzny rozpamiętującego sytuację, w której skłamał swojej dziewczynie, że nie może bez niej żyć.
  2. Help Me
  3. WI-FI – pierwsze solo na płycie otrzymał Aron. Pracował on przy swoim tekście, obierając tematykę wi-fi. W piosence w stylu urban R&B usłyszymy proste porównanie: „tak, jak sygnał jest lepszy bliżej routera, tak ja jestem szczęśliwszy bliżej ciebie”.
  4. I Hate You – solowy utwór JR, który jednocześnie jest autorem tekstu. Mówi o nieuniknionych konfliktach i bólu, jaki można sprawić drugiej połówce w związku.
  5. Me, To You – piosenka Rena. Jako autor tekstu i muzyki zawarł wiele ciepłych słów pełnych wsparcia do fanów grupy, pragnąc od nich jednocześnie tak samo emocjonalnego odzewu.
  6. Feels – ostatnie solo na płycie otrzymał Baekho. Opisuje stan błogi stan zakochania i coraz intensywniejszego uczucia z każdym dniem. Nagrana została w rytmie house, co nadaje piosence bardzo tanecznego tonu. Co więcej, usłyszymy tutaj rap Baekho.
  7. Dal Segno – fizyczny krążek ukrywa jeszcze jedną kompozycję. Tytuł Dal Segno w notacji muzycznej oznacza powtórzenie utworu od konkretnego znaku.

Wydanie nowej płyty spowodowało falę powrotów starszych numerów NU’EST W na koreańskie rankingi muzyczne. Wśród piosenek z „WAKE, N” można było ponownie zobaczyć tytuły z poprzednich comebacków. Nowe kawałki także zajęły dobre miejsca, a najlepsze przypadły Help Me. Już 1,5 godziny po wydaniu osiągnęło dwa pierwsze miejsca na liście Naver oraz Soribada. Obecnie promocyjny utwór „WAKE, N” zajmuje stabilne miejsce w TOP10 iChart Instiz. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich piosenek 1,5 godziny po premierze:

Pierwszy comeback stage z Help Me odbył się w piątkowym KBS Music Bank. Drugim wybranym utworem w czasie promocji jest L.I.E. Zobaczcie oba występy poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube NU’EST W

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.