„Every Day6” dotarło do mety, a ostatnią odsłoną projektu został drugi pełny album grupy. Co warto wiedzieć o „Moonrise”?

W 2017 roku DAY6 postawiło przed sobą ambitne wyzwanie. Co miesiąc, zespół wydawał singiel wraz z towarzyszącym mu b-side trackiem, nowy teledysk oraz grał przynajmniej dwa koncerty. Oprócz tego, premierom utworów towarzyszyły wizyty w radio, a w przypadku czerwcowego albumu – promocja w programach muzycznych. Rok nieprzerwanej pracy nad muzyką był trudny, ale „Every Day6” udało się doprowadzić do końca zgodnie z założonym planem. Grudniową odsłoną projektu został drugi pełny album grupy – “Moonrise”, który słyszeliśmy 6 grudnia. Przypomnijmy, że w połowie roku zadebiutowało “Sunrise”, o którym przeczytacie TUTAJ.

Ostatnim singlem rocznego „Every Day6” zostało I like you. Jest to rockowa ballada, która łączy ze sobą styl lat 80. oraz muzyczną wrażliwość kapeli. Zespół stworzył piosenkę z myślą o świątecznym, nieco nostalgicznym klimacie. W tekście główną rolę gra mężczyzna, który ma już dosyć ukrywania swoich uczuć. Jest niepewny siebie i reakcji obiektu swoich zainteresowań. Mimo tego, postanawia działać i przyznaje ukochanej, że chce by między nimi było coś więcej, niż przyjaźń. Dosyć monotonne zwrotki przerywa wyrazisty refren, który równocześnie jest głośnym wyznaniem prawdziwych uczuć. W klipie ujęcia z grającą kapelą przerwane są historią pary z tekstu piosenki.

Prawie wszystkie teksty utworów, które znalazły się na płycie, zostały napisane przez Young K. Za tworzenie piosenek odpowiedzialni są jednak członkowie DAY6, którzy sami skomponowali i zaaranżowali wszystkie kawałki. Na “Moonrise”, wśród grudniowych utworów, znajdziemy jednak I’ll Try, które jest w pełni autorstwa Wonpila. Na fizyczną wersję płyty trafiło także pięć piosenek z debiutanckiego albumu kapeli, “The Day”, w nieco zmienionych aranżacjach. 

Co znajdziemy na nowym albumie grupy?

 1. Better Better – pop-rockowy kawałek, drugi z nowych utworów na „Moonrise”. Pokazuje jak drogocenna jest ukochana osoba, dzięki której bohater tekstu znajduje motywację do życia.
 2. I like you
 3. What Can I Do – sierpniowy singiel: KLIP. Kawałek ma zabawowy, wesoły charakter, który jest przerywany charakterystycznym gitarowym riffem. Opisuje zagubienie mężczyzny, któremu dziewczyna „gra na nosie”. Chociaż wie, że ukochana sobie z nim igra, nie potrafi pozbyć się swoich uczuć do niej.
 4. 남겨둘게 (I’ll Remember) b-side z września. Wyróżnia się na tle innych utworów swoim rockowo-irlandzkim brzmieniem, w którym gitarowy riff w połączeniu z syntezatorem imituje dźwięki dud. Jest obietnicą, że pomimo zakończenia znajomości, bohater tekstu nie zapomni o swojej dawnej drugiej połówce. To, że łączyła ich miłość i wspólne chwile starczy, by na zawsze została w jego sercu.
 5. 놀래! (Whatever!) – drugi utwór z sierpnia. Muzyka kapeli miesza się w nim z musicalowymi dźwiękami, tworząc przy tym pozytywny klimat. Słowa mówią o osobie, która, mając dosyć codziennej rutyny, chce chociaż na chwilę z nią zerwać.
 6. Be Lazy – lipcowy b-side. Funkowy, zadziorny utwór. W tekście chłopcy zachęcają swoją ukochaną do „bycia leniwą” zapewniając, że nie warto wychodzić z domu. Wszystko po to, by ta spędziła z nimi cały dzień na „nicnierobieniu” i para mogła się wreszcie nacieszyć swoim towarzystwem. 
 7. Hi Hello – rozpoczęło drugą połowę „Every Day6”: KLIP. To spokojny kawałek, w którym wyróżniają się wokale grupy. Mówi o tym, że czasem jedno spotkanie i zwykłe „cześć” mogą zmienić nasze życie.
 8. I Loved You – wrześniowy singiel: KLIP. Powiela ten sam motyw, co b-side z tego miesiąca, I’ll Remember. Bohater utworu podchodzi jednak do swojej dawnej miłości całkowicie inaczej. Ma do niej pretensje i przyznaje, że kres ich związku był dla niego końcem świata. 
 9. When You Love Someone – singiel z października: KLIP. Spokojna, delikatna piosenka, która jest wyznaniem do ukochanej osoby. Miłość niesie za sobą bowiem chęć zrobienia wszystkiego, by tylko nasza druga połówka czuła się lepiej.
 10. All Alone – listopadowy singiel: KLIP. Utwór ze skromnym podkładem muzycznym, w którym usłyszymy gitarę akustyczną, ksylofon, tamburyn czy shaker. Bohater tekstu patrzy na gwiaździste niebo i myśli o swoim życiu. Przyznaje się sam przed sobą, że jest samotny i bardzo chciałby mieć kogoś bliskiego.
 11. 쏟아진다 (Pouring)b-side z listopada. Swoją melodią i stylem przypomina piosenki tytułowe anime. Mówi o tym, jak człowiek czuje się i zachowuje podczas zakochiwania się w innej osobie. 
 12. 누군가 필요해 (I Need Somebody) – październikowy b-side. Zdecydowanie jedna z najsmutniejszych kompozycji na „Moonrise”, w której spokojne zwrotki przerywane są pełnym emocji refrenem. Ukazuje uczucie pustki, które towarzyszy wielu młodym ludziom. Zadaje proste pytanie – „czemu jestem samotny, skoro otacza mnie tłum ludzi?” i wyraża pragnienie posiadania bliskiej osoby.
 13. 누군가 필요해 (I’ll Try) – trzecia z nowych grudniowych piosenek. Delikatna melodia pianina połączona z czułymi głosami sprawia, że I’ll Try doskonale pasuje do świątecznych, mroźnych wieczorów z ukochaną osobą. Utwór nagrany jest niemalże acapella i tak też chłopcy wykonują go na żywo. Wonpil przelał na papier uczucia, którymi matki darzą swoje dzieci. Taką samą, bezinteresowną i bezwarunkową, miłością bohater tekstu chce obdarować innych.
 14. Colors (Final Ver.) (CD only)
 15. Like That Sun (Final Ver.) (CD only)
 16. Out of My Mind (Final Ver.) (CD only)
 17. Habits (Final Ver.) (CD only)
 18. Freely (Final Ver.) (CD only)

Z okazji premiery płyty, DAY6 zorganizowało mini-koncert, który był transmitowany na platformie V LIVE. Chłopcy zagrali kilka utworów z “Moonrise”, w tym wszystkie nowe piosenki. W momencie pisania artykułu pełny zapis transmisji nie był jeszcze dostępny. Na kanale grupy pojawił się jednak ich pierwszy występ na żywo z grudniowym singlem – I like you. Obejrzycie go TUTAJ. Oprócz tego, zespół podzielił się specjalnym klipem, który jest przewodnikiem fanchantów do nowej piosenki. Chłopcy będą promować się z nim w programach muzycznych.

DAY6 pojawiło się na niewielu koreańskich listach przebojów. Najwyżej znaleźli się na Bugs, gdzie I like you oraz Better Better trafiły na kolejno 8. i 16. miejsce. Dużo lepiej album poradził sobie w międzynarodowym rankingu iTunes. Wszystkie jego wyniki znajdziecie na grafice poniżej. Poza tym, dzięki kilku pierwszym pozycjom, “Moonrise” było 11. na liście najpopularniejszych płyt z 6 grudnia. (wszystkie wyniki pochodzą z 6 grudnia, godziny kolejno 20:00 oraz 23:00 czasu polskiego)

Na koniec obejrzyjcie galerię zza kulis sesji do photobooka “Moonrise”:

 

źródło zdjęcia: Oficjalna Strona DAY6
źródła: (1)(2)(3)

Jeden komentarz “DAY6 zaprezentowało ostatnie wydawnictwo pod szyldem „Every Day6” [ZDJĘCIA]”

 1. Gratuluję DAY6 ukończenia projektu, a autorce artykułu ciekawemu opisowi każdej piosenki na płycie! Nie mogę się doczekać aż wszystkie jeszcze raz przesłucham ze świadomością, że wiem o czym są 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.