Hip-hopowe trio ogłosiło powrót na scenę z nowym materiałem i koncertami.

AKTUALIZACJA: 27 września

Ogłoszono datę wydania dziewiątego albumu EPIK HIGH. “WE’VE DONE SOMETHING WONDERFUL” ukaże się 23 października.


Dwie godziny po zapowiedzi, zaprezentowany został klip ze studia, w którym członkowie trio i IU nagrywali utwory.


Oryginalny artykuł: Na oficjalnych kontach EPIK HIGH opublikowano plakat i wideoklip, które zapowiadają powrót trio z nowym koncertem i jednocześnie albumem. Już w sierpniu potwierdzona została informacja, że dziewiąta płyta trio ukaże się w październiku tego roku, a jednym z zaproszonych do współpracy artystów jest wokalistka IU. Na początku września Tablo pojawił się w programie “Yu Huiyeol’s Sketchbook”, gdzie zasygnalizował wydanie płyty jesienią. Zaprezentowane teasery oficjalnie potwierdzają jego wypowiedź.

Udostępnione nagranie jest skrótem wcześniejszych występów grupy. W tle słychać kawałek Encore z albumu “Shoebox”. Show nosi tytuł “We’ve done something wonderful” (ang. ‘zrobiliśmy coś pięknego’). Odbędzie się ono 3 i 4 listopada w Seulu.

 


O poszczególnych etapach nagrań Tablo informuje na swoim Twitterze, aktualizując fanów na temat dogrywanych utworów czy wnoszonych do albumu poprawek. Ostatni wpis, z 16 września, informuje o skończeniu krążka w 95%.

 


Ostatni album grupy, “Shoebox”, miał swoją premierę w październiku 2014 roku. Trio zadebiutowało w 2003 roku. Osiem lat później, Tablo rozpoczął współpracę z YG Entertainment, a w następnym roku dołączyli do niego Mithra Jin i DJ Tukutz. Ponadto do lipca tego roku lider grupy był szefem podwytwórni agencji, HIGHGRND.

Od wydania ostatniego krążka, EPIK HIGH można było zobaczyć podczas licznych koncertów na całym świecie, w tym na festiwalu Coachella, gdzie zagrali jako pierwszy koreański artysta w historii imprezy. Oprócz występów na żywo, lider grupy pojawiał się gościnnie na albumach innych artystów, na przykład u Code Kunsta. Na początku tego roku, Tablo, wspólnie z Eric Namem oraz amerykańskim wokalistą Gallantem, wydali utwór Cave Me In, który 21 września doczekał się remixu z tanecznym wideoklipem.


źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: yg-life.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.