Najnowszy singiel BTS znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych piosenek magazynu Billboard. To pierwsze takie osiągnięcie jakiegokolwiek koreańskiego artysty.

Magazyn Billboard opublikował na Twitterze TOP10 najnowszego zestawienia Hot 100. To lista, która notuje najpopularniejsze kawałki danego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. W najświeższej odsłonie notowania pierwsze miejsce zajął ostatni singiel BTS – Dynamite

Według danych Nielsen Music i MRC Data, piosenkę odsłuchano w USA prawie 34 miliony razy w pierwszym tygodniu po jej premierze. W tym samym czasie utwór kupiono ponad 300 tysięcy razy. To najwyższy wynik pobrań na amerykańskim rynku od trzech lat, a dokładniej od wydania Look What You Made Me Do Taylor Swift we wrześniu 2016 roku.

To najlepszy wynik, jaki osiągnął koreański artysta w historii magazynu Billboard. Przypomnijmy, że chłopcy pojawili się w Hot 100 po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku z DNA, zajmując wówczas 85. miejsce listy. Zespół z każdym nowym utworem wspinał się coraz wyżej w rankingu. Fake Love w czerwcu 2018 zajęło w nim 10. pozycję, a niecały rok później na 8. lokacie pojawiło się Boy With Luv. W marcu 2020 roku tytułowe On wskoczyło natomiast na wysokie 4. miejsce. Warto wspomnieć także, że koreańskim solistą z najlepszym wynikiem w Hot 100 pozostaje PSY, którego Gangnam Style przez 7 tygodni znajdowało się na 2. pozycji zestawienia.

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.