Na YouTube pojawiła się półgodzinna prezentacja określająca nowy kierunek rozwoju dla Big Hit Entertainment. Szefowie agencji zdradzili jej nową nazwę, budynek, jak i sposób zarządzania.

CEO wytwórni po krótkim wprowadzeniu potwierdzili krążące w Internecie doniesienia o zmianie nazwy Big Hit Entertainment. Od dzisiaj firma będzie funkcjonować jako HYBE. Według prezentacji, ma to oznaczać „połączenie, ekspansję oraz relacje” (ang. „connection, expansion, relationships”).

Nie oznacza to jednak zwykłej zamiany. Według szefostwa agencji, „HYBE to większe narzędzie do zamieszkania dla Big Hit”. Nowa wytwórnia będzie działać bowiem jak „firma-matka” i składać się z HYBE HQ oraz HYBE America, jak i pomniejszych frakcji – HYBE Labels, HYBE Solutions czy HYBE Platforms. Dla przykładu, pod szyldem Labels będą funkcjonować  – Big Hit Music, BELIFT LAB, Source Music, Pledis Entertainment oraz KOZ Entertainment.

Pod skrzydłami części Solutions znajdą się specjalnie powołane zespoły do pracy nad kontentem wideo, IP, grami, platformami edukacyjnymi itp.. Część Platforms zajmie się natomiast m.in. rozwojem aplikacji oraz firmy Weverse Company. Szefostwo HYBE liczy, że w ten sposób lepiej rozdysponowane zostaną zadania i tym samym – zostanie dodane większe pole do rozwoju. Nowa forma firmy skupia się bowiem na „płynnym przechodzeniu od projektu do projektu”, co ma pozwolić na skupienie się w pełni na funkcjonalności działań.

Pod koniec prezentacji, znany wszystkim Bang Si Hyuk podsumował: „Wyruszamy w nową podróż z HYBE, z nową misją, przestrzenią czy organizacją pracy. Jednak nie zmienią się nasze fundamenty. Będziemy dalej wierzyć w siłę muzyki do innowacji, pozytywnego wpływu na ludzi i zmienianie stylu ich życia”.

Jeśli macie ochotę obejrzeć całość prezentacji, dostępna jest ona na YouTube z angielskimi napisami:

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.