Zespół w swoim nowym singlu podjął się zrozumienia trudnych tematów społecznych.

„Rose”, po listopadowym „NOIR”, jest drugą płytą z serii kolorów B.A.P. Krążek ma być przedłużeniem ostatniego albumu i jednocześnie prezentem dla współczesnego społeczeństwa. Jego głównym przesłaniem jest szukanie sensu życia i budzenie ludzkiej świadomości.

Taką myśl przewodnią zawiera właśnie główny kawałek albumu – Wake Me Up. Tekst piosenki mówi o odnajdywaniu samego siebie i pokonywaniu swoich limitów. Przy słowach pracowali między innymi Zelo i Yongguk. Teledysk, nakręcony przez Hong Won Ki z Zonybros, opowiada o byciu skrępowanym i niepewnym samego siebie oraz o przełamywaniu swoich barier.

Na krążku znajdziemy jeszcze dwie piosenki. Mocny początek zapewnia singlowi Dystopia – intensywny, metalowo-rockowy utwór. Agresywny, krytykujący społeczeństwo przekaz piosenki wzmacnia charakterystyczna heavy-metalowa gitara. Warto dodać, że piosenkę stworzyli Steven Lee i Jimmy Richard. Pierwszy z nich jest odpowiedzialny chociażby za tytułową piosenkę do filmu „Avengers 2”, a drugi współpracował z amerykańskimi gwiazdami, jak Selena Gomez, czy Miley Cyrus. Na płycie znajdziemy również DIAMOND 4 YA, reprezentujący future base. Przy kawałku pracował Choi Jin Seok, który wcześniej stworzył Skydive. Na liście producentów znajdziemy też Aaron’a Benwarda, który komponował dla innych artystów z k-popowej sceny, jak Taeyeon (Rain), EXO (For Life), czy Red Velvet (Wish Tree).

Pomimo słabego wyniku na koreańskich notowaniach muzycznych (Wake Me Up najwyżej uplasował się na 33. miejscu listy Bugs), krążek dobrze poradził sobie na iTunes. Znalazł się na podium w sześciu krajach, w tym w Finlandii, Norwegii i Rosji. „Rose” wskoczył też na szóste miejsce ma liście najczęściej pobieranych albumów 7 marca (poniższe dane pochodzą z 8 marca z 1:00 czasu polskiego).

B.A.P wystąpi z nową piosenką już w czwartek w M!Countdown. Potem będziemy mogli ich zobaczyć w KBS Music Bank, MBC Music Core i SBS Inkigayo. Przypomnijmy, że do aktywnych promocji dołączy po przerwie lider zespołu, Bang Yong Guk. Oficjalne oświadczenie wytwórni znajdziecie TUTAJ, w aktualizacji z 23 lutego. Zespół 24-26 marca rozpocznie w Seulu również swoją kolejną światową trasę koncertową. W maju grupa pojawi się także w Europie, w tym w Polsce.

TS Entertainment opublikował także na Naverze zdjęcia zza kulis kręcenia teledysku do Wake Me Up. Możecie sprawdzić je poniżej.

 

 

 

źródła:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.