Rozszerzona wersja pierwszej płyty Wanna One ma pokazywać dojrzalszą stronę boysbandu. Krążek to też podziękowanie dla fanów za ich wsparcie, które sięga jeszcze „Produce 101”. Jak Beautiful i inne nowe piosenki poradziły sobie na koreańskiej scenie muzycznej? Przeczytajcie nasze podsumowanie comebacku grupy z „1-1=0 (NOTHING WITHOUT YOU)”!

Zaledwie trzy miesiące po premierze pierwszej płyty, Wanna One wróciło z nowymi kawałkami. „Ten album jest jak prequel naszego debiutanckiego krążka”, powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Minhyun. Rozszerzona wersja „1×1=1 (TO BE ONE)” opowiada zupełnie inne historie, niż pierwsza płyta boysbandu. Ma być ona również podziękowaniem dla fanklubu zespołu, Wannables. „Nie moglibyśmy zadebiutować, gdyby nie miłość fanów. Chcieliśmy zapamiętać, jacy byliśmy przed Wanna One”, wyjaśnił lider grupy, Jisung. Całość dopełnia data wydania „1-1=0 (NOTHING WITHOUT YOU)”. Album usłyszeliśmy po raz pierwszy 13 listopada, w przeddzień rocznicy 100 dni od debiutu zespołu utworzonego w „Produce 101”.

Tytułowym utworem płyty jest Beautiful. To ballada w średnim tempie, która łączy w sobie zarówno delikatne i ciężkie brzmienia. Razem z wokalami zespołu, numer staje się bardzo emocjonalny i smutny. Taki sam wydźwięk mają także słowa piosenki. Opowiada ona o rozstaniu i tęsknocie za ukochaną. Związany z jej odejściem ból nie może opuścić głównego bohatera kawałka. Zdał on sobie sprawę ze swoich błędów i marzy o powrocie drugiej połówki.

Do Beautiful powstał długi, stylizowany na film, teledysk. W główne role wcielają się Daniel i Seongwoo. Grają oni braci, którzy szukają siebie nawzajem, po tym, jak zostali w przeszłości rozdzieleni. Reżyserią klipu zajął się Yong Yi, który pracował wcześniej chociażby przy teledyskach WINNER (Color Ring), Epik High (Spoiler) czy AKMU (Give Love).

Cały album miał pokazać inną stronę Wanna One, niż pełny pozytywnej energii „1×1=1 (TO BE ONE)”. Piosenki rozszerzonej wersji krążka wyraźnie zwalniają i zostawiają słuchaczowi przestrzeń na chwilę refleksji. „Bycie samym jest niekompletne. Kiedy jesteśmy jednym, w końcu staliśmy się całością”, powiedział Minhyun, odnosząc się do tematyki płyty. Oprócz głównego Beautiful, znajdziemy na niej: trzy zupełnie nowe kawałki, odnowioną wersję To Be One oraz remixy Energetic i Burn It Up. O starszych numerach Wanna One przeczytacie W TYM ARTYKULE. Sprawdźcie, jak prezentuje się cała tracklista „1-1=0 (NOTHING WITHOUT YOU)”:

  1. Nothing Without You (Intro) – album otwierają dźwięki szumiących fal, które gładko przechodzą później spokojne i liryczne dźwięki pianina. W tekście kawałka pojawia się podobne przesłanie, co w głównej piosence płyty – bez drugiej osoby nie możemy przeżyć i na zawsze pozostanie ona w naszym sercu.
  2. Beautiful
  3. 갖고 싶어 (Wanna) – ballada w szybszym tempie z elementami R&B. Gitara z początku numeru wprowadza nas w inny klimat, niż poprzednie dwie pozycje. Słowa utworu opowiadają o głębokim zauroczeniu, które sprawia, że chcemy spędzać ze swoją ukochaną cały czas.
  4. Twilight – piosenka w stylu house z wyraźnym beatem i syntezatorami. Mówi o zakochaniu oraz pragnieniu odwzajemnienia miłości obiektu naszych westchnień.
  5. 활활 (Burn It Up) (Prequel Remix)
  6. 에너제틱 (Energetic) (Prequel Remix)
  7. Wanna Be (My Baby)
  8. 에너제틱 (Energetic)
  9. 활활 (Burn It Up)
  10. To Be One (Outro) – dużo spokojniejsza wersja wstępu do debiutanckiej płyty boysbandu. Pasuje klimatem do nowych piosenek krążka.

Zaraz po premierze Beautiful zajęło pierwsze miejsca na wszystkich koreańskich notowaniach muzycznych i tym samym zaliczyła all-kill. Piosenka utrzymywała taki wynik przez kilka godzin, co sprawiło, że wskoczyła też na pierwsze miejsce ogólnego rankingu portalu Instiz –iChart. Poniższe wyniki pochodzą z 13 listopada z 11:30 czasu polskiego i 14 listopada z 8:30 czasu polskiego.

Wszystkie nowe piosenki Wanna One znalazły się w pierwszych dziesiątkach wszystkich list przebojów w Korei. Najlepiej poradziło sobie jednak Wanna, które w pewnym momencie zajmowało wszystkie drugie miejsca notowań. Wyniki poszczególnych utworów znajdziecie w poniższej galerii (dane pochodzą z 13 listopada z 11:30, 18:30 i 18:30 czasu polskiego).

Na międzynarodowym iTunes „1-1=0 (NOTHING WITHOUT YOU)” znalazło się na podium w Tajlandii (1. miejsce), Brunei, Finlandii, Hong Kongu, Indonezji, Kazachstanie, Malezji, Singapurze, Tajwanie, Wietnamie i na Filipinach (2. miejsce). Warto również dodać, że Beautiful zajęło pierwszą pozycję w Hong Kongu, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. W rankingach zobaczymy także Wanna. Dzięki dobrym wynikom, album Wanna One dostał się na listę najlepszych albumów z 13 listopada. Wszystkie dane znajdziecie poniżej.

Showcase grupy można było oglądać na kanale Mnet. Pojawiły się tam również występy Wanna One z Beautful i Wanna.

Jeszcze w trakcie promocji krążka, YMC Entertainment podzieliło się zakulisowymi ujęciami z sesji zdjęciowej do albumu. Znajdziecie je TUTAJ. Poniżej prezentujemy Wam natomiast dodatkowe zdjęcia „od kuchni”.

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.