Na scenie amerykańskiego festiwalu pojawili się zarówno artyści popowi, jak i ci nie celujący w mainstream.

Na festiwalu South by Southwest (SXSW) odbyło się 7 występów koreańskich artystów. 17 marca w Teksasie zagrali: Red Velvet, Drunken Tiger, Hyorin, Yoonmirae, No Brain, Galaxy Express oraz Big Phony. Według Korea Creative Content Agency (KOCCA), firmy, kóra współpracuje z SXSW, event przyciągnął około 2500 osób.

Koncert rozpoczął Big Phony, solista i autor tekstów, który dorastał w Nowym Jorku. Po godzinie spokojnej i nastrojowej muzyki, na scenę wkroczyli No Brain. Punkowy zespół podkręcił atmosferę kawałkami z mocną gitarą i wysokim wokalem. Po nich wystąpili Galaxy Express, rockowy band, który przez wielu jest uważany obecnie za najlepszych reprezentantów gatunku w Korei Południowej. Kolejnymi artystami byli Drunken Tiger, w którym zobaczyliśmy rapera Tiger JK. Dołączyła do nich partnerka Tiger’a, czyli Yoonmirae. Piosenkarce R&B poświęciliśmy odcinek Wartego Uwagi. Kolejną solistką była Hyorin, liderka SISTAR. Ostatni występ był zarezerwowany dla Red Velvet, których muzyka nieco różniła się od reszty artystów. Zobaczcie także galerie zdjęć zrobione przez fotografów obecnych na festiwalu:

Wszystkie występy: Michael Loccisano, Getty Images (62 zdjęcia)

Występ Hyorin: Johnny Au, Hello Asia! (21 zdjęć)

Występ Red Velvet: Johnny Au, Hello Asia! (56 zdjęć)

 

South by Southwest od 1987 roku organizuje konferencje i festiwale, aby uczcić konwergencję (połączenie) branż muzycznych, filmowych i kreatywno-marketingowych. Impreza zbiera specjalistów z całego świata i oferuje wszystkim gościom wystawy, pokazy, koncerty, wykłady i różnego rodzaju możliwości działań w sieci. Edycja 2017 roku odbywała się w dniach 10-19 marca w Austin w Teksasie.

„Popularność k-popu wśród światowych fanów muzyki wzrasta”, powiedział Lee Hyun Joo, reprezentant KOCCA. Firma ujawniła także, że planuje zorganizować podobny event na The Great Escape, muzycznym festiwalu w Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w maju.

 

źródło: (1)(2)(3)(4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *