Raper będzie pierwszym artystą YG Entertainment, który zaprezentuje nowy materiał w drugiej połowie tego roku.

AKTUALIZACJA: 8 lipca

Wytwórnia z każdym publikowanym wideo odkrywa rąbek tajemnicy, co znajdzie się na debiutackich teledyskach ONE oraz jak będzie brzmieć sama muzyka.


Od piątku, 7 lipca, raper posiada swój kanał na Youtube, na którym obejrzeć można już dwa pierwsze nagrania.

 

AKTUALIZACJA: 5 lipca

Teledysk do Heyahe zapowiada się dość tajemniczo. Pod koniec nagrania słychać przygłuszony głos rapera.

 

 

#ONE #원 #정제원 #ONEDAY #DEBUT #20170711 #6pm #D6 #YG

Post udostępniony przez ONE (@_onedayonething_)

AKTUALIZACJA: 4 lipca

Zapowiedź teledysku do Heyahe opublikowana zostanie 5 maja o 10:00 KST. Rozpoczęło się również odliczanie do debiutu rapera.

 

AKTUALIZACJA: 3 lipca

Piosenka 그냥 그래, zapisywana przez nas po angielsku jako It’s Just Okay rzeczywiście nosi tytuł Gettin’ by. Delikatna melodia grana jest na klawiszach natomiast głos rapera jest spokojny.

AKTUALIZACJA: 2 lipca

W poniedziałek, o 10:00 czasu koreańskiego zostanie opublikowana zapowiedź wideoklipu It’s Just Okay.

AKTUALIZACJA: 1 lipca

Drugi singiel, Heyahe, ma pokazać bardziej dojrzałą, ciemniejszą i seksowną stronę ONE. Kawałek opowiada o nocnym, tajemniczym romansie. It’s Just Okay odkryje natomiast jego łagodną i niewinną osobowość. Utwory są przeciwieństwem, żeby fani mogli poznać rapera w pełni.
Do stworzenia piosenki zaproszony został duet Groovy Room, który niedawno dołączył do nowej wytwórni Jaya Parka i Cha Cha Malone – H1GHR MUSIC. Tekst to ponownie dzieło samego rapera.

 

 

AKTUALIZACJA: 30 czerwca

Raper zadebiutuje z podwójnym singlem „ONE DAY” – zobaczymy więc dwa teledyski. Wytwórnia przedstawiła film, którego ujęcia pojawiły się w zdjęciach promocyjnych (w galeriach poniżej). Obejrzeć je można również na oficjalnym Instagramie artysty.

AKTUALIZACJA: 29 czerwca

Debiutacki singiel ONE nosi nazwę It’s Just Okay. Raper odpowiada za kompozycję i tekst kawałka. W tworzeniu pomagało mu dwóch producentów: iHwak z YG Ent i Cha Cha Malone, reprezentujący AOMG (również aranżacja).

 

 

AKTUALIZACJA: 28 czerwca

Przy okazji publikacji nowych fotografii ze strony wytwórni pojawiła się informacja na temat zeszłorocznego kryzysu w WINNER. „Po oficjalnym ogłoszeniu odejścia Nam Taehyuna z WINNER, główny producent Yang Hyun Suk i członkowie zespołu spotkali się kilkakrotnie, aby przedyskutować zaistniałą sytuację” powiedział reprezentant agencji. Po odejściu wokalisty, Kang Seung Yoon został głównym wokalem i rozważane było dołączenie nowego artysty. Jednym z wyborów był ONE, który, poprzez udział w Show Me The Money 4, przyjaźni się z Mino. Pracował on już wtedy jednak nad swoim solowym materiałem, więc dołączenie było niemożliwe. Inną opcją była rekrutacja trainee, ale finalnie agencja zdecydowała się na pozostawienie WINNER w czteroosobowym składzie.

Poniżej możecie sprawdzić kolejne zdjęcia promocyjne ONE:

 

 

 

AKTUALIZACJA: 27 czerwca

Pojawił się kolejny zestaw zdjęć z raperem.

 

 

 

Oryginalny post: W 2015 roku pojawiła się informacja, że jeden z uczestników Show Me The Money, Jung Jaewon, znany jako ONE, podpisał kontrakt z wytwórnią YG Entertainment. Przyszedł wreszcie czas na debiut artysty pod skrzydłami nowej agencji. Na jej oficjalnej stronie, 26 czerwca, pojawiły się trzy teaserowe zdjęcia. Przy okazji Yang Hyun Suk przyznał, że „odgadnięcie jak będzie brzmieć nowy utwór ONE jest bardzo trudne. To będzie coś, czego słuchacze się nie spodziewają.” ONE zadebiutuje 11 lipca. Do tego czasu ukazywać będą się zapowiedzi nowego wydawnictwa.

 

 

 

Raper dwukrotnie starał się dostać do programu Show Me The Money i w obu przypadkach przeszedł eliminacje. Pierwszy raz został zauważony w SMTM4, dzięki Jay Parkowi, jednak po drugiej turze przesłuchań trafił do grupy Zico i Paloalto. ONE nie dostał się wtedy do ścisłej „dwunastki”.


Ponownie próbował zaistnieć już w następnej edycji show. Do kolejnych przesłuchań dopuścił go tym razem Dok2. Raper połączył swoje siły z G2, BewhY (zwycięzca tej edycji, drugi raz w programie) oraz DayDay (ponownie w programie) w grupie AOMG pod przewodnictwem Simona D i Graya. W szóstym odcinku raperzy przegrali diss battle z team YG, jednak wśród fanów na Youtube zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyło się właśnie Not the same person you used to know.

W SMTM5, ONE dotarł do siódmej rundy, w której przegrał w pojedynku z #GUN. Dzięki udziałowi w programie raper zdobył jednak większą popularność wśród fanów hip-hopu w Korei. Jego debiut będzie więc raczej powrotem na scenę z nowym materiałem.


Artysta ma już na swoim koncie debiut muzyczny. Dwa lata temu, dzięki wytwórni Brave Entertainment, razem z Samuelem Kim (uczestnik drugiego sezonu Produce 101), tworzył hip-hopowy duet 1PUNCH. Nagrali wspólnie jedynie dwa utwory: Turn me back oraz Nightmare.

Prócz pracowania nad solowym materiałem, raper wystąpił w teledysku Lee Hi do My Star.


źródła: (1)(2)(3)(4)(5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.