Sama pisze i komponuje, a jej delikatny wokal świetnie współgra z jej wizerunkiem. Stawia duży nacisk na stronę tekstową swoich piosenek i nie boi się rapować. O kim mowa? Poznajcie Sohlhee, nową bohaterkę Wartego Uwagi!

Sohlhee zadebiutowała oficjalnie pod skrzydłami w All I Know Music, hip-hopowej podwytwórni SM Entertainment. Agencja wykupiła AIKM od Mystic Story, także podległego SM. Dziewczyna pisze też teksty dla innych artystów – jej imię możemy znaleźć wśród autorów koreańskiej wersji Chain NCT 127, Turbulence Monsta X czy Dystopia B.A.P.

Już w 2017 artystka wydała swoje pierwsze kawałki, których możemy posłuchać na jej SoundCloud. Światło dzienne ujrzały wtedy Love On The Rooftop oraz Weak Point. Oba utwory wyprodukowane zostały przez August P i dotykają tematu relacji damsko-męskiej w bardzo bezpośredni sposób.

Sohlhee zaprezentowała się po raz pierwszy jako artystka tworząca pod szyldem SM Entertainment 30 marca 2019 roku. Wtedy ukazał się jej singiel „Purple”, na który trafiły dwie piosenki. W tytułowym Purple dziewczynie towarzyszy członek NCT, Taeil. Utwór łączy w sobie trap i brzmienie soulu, które uzupełniają się dzięki dźwiękom pianina i delikatnej, nieco marzycielskiej melodii. Opowiada o niedojrzałości, dziecinności i zakłopotaniu na początku pierwszej miłości i podsumowuje to jednym kolorem – fioletem. Chociaż na pozór ta barwa nie kojarzy się bardzo pozytywnie, wokalistka ubrała w nią ukochaną osobę, pokazując swoją pomysłowość w tworzeniu tekstów. Wyważone, spokojne głosy muzyków świetnie się uzupełniają i razem tworzą naprawdę uroczą całość.

Drugą kompozycją singla jest Far far away, hip-hopowy kawałek w średnim tempie z wyraźnym rytmem i syntezatorami. Słowa numeru racjonalnie wyrażają uczucia po rozstaniu z partnerem i emocje towarzyszące oddalaniu się od siebie ukochanych.

Na początku lipca Sohlhee wróciła z singlem He ghosted me, który jest zdecydowanie energiczniejszy od debiutu solistki. Łączy w sobie delikatny wokal artystki z raperskimi zwrotkami. Jak sugeruje tytuł, piosenka opowiada o chłopaku, który przestał odpisywać dziewczynie na komunikatorze. Refren zbudowany jest na słowie „nieodczytane”, opisującym status wiadomości wysłanej przez bohaterkę piosenki. Numer dotyka zjawiska „ghostingu”, popularnego głównie wśród młodszych pokoleń znikania z czyjegoś życia bez słowa wyjaśnienia.

W ostatnim czasie mogliśmy usłyszeć Sohlhee w dwóch współpracach z innymi artystami. W sierpniu ukazało się Friday, numer K Juna, producenta SM Entertainment i dyrektora All I Know Music. Niedługo później, bo we wrześniu, udostępniony został singiel Bray’a, także członka AIKM, Movie on Weekend. Oba teledyski obejrzycie poniżej:

Solistka nie jest bardzo aktywna w sieci. Zainteresowani mogą śledzić jej Instagrama oraz oficjalne kanały SM Entertainment, gdzie pojawiają się nowości na temat wydawanej muzyki przez artystów agencji.

 

Źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.