Wart Uwagi wraca do hip-hopu – w tym tygodniu prezentujemy wam Mad Clown’a!

Poważną przygodę z hip-hopem zaczynał w 2006 roku, czego dowodem są dwa albumy: Luv Sickness” (2008) i „Anything Goes” (2011). Minęło jednak kilka lat, zanim udało mu się zdobyć popularność i uznanie na koreańskiej scenie muzycznej. Mad Clown, a właściwie Jo Dong Rim, jest 31-letnim raperem i producentem. Aktualnie pracuje pod szyldem Starship Entertainment.

Jego przygoda z wytwórnią rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy kariera artysty nabrała tempa. Wszystko za sprawą udziału w drugim sezonie popularnego programu – „Show Me The Money”.  Chociaż nie wygrał show, to uczestnictwo w nim okazało się prawdziwą trampoliną do sukcesu.

Pierwszym singlem wydanym w nowej agencji było Stupid in Love. Kawałek jest kolaboracją rapera z Soyou, wokalistką grupy Sistar. Utwór wspiął się na szczyt list przebojów i zdobył statuetkę w MBC Music Core.

W kwietniu 2014 roku światło dziennie ujrzał trzeci album rapera – „Fierce”. Mogliśmy na nim usłyszeć Jooheon’a, rok przed debiutem w Monsta X, czy Brother Su. Na płycie nie zabrakło kolaboracji z członkinią Sistar – tym razem zaśpiewała z nim Hyorin. Utwór z wokalistką był najpopularniejszym kawałkiem całego wydawnictwa.

Na koniec tego samego roku Mad Clown wraz z kolegami ze Starship: solistami K.Will’em, Junggigo i Jooyoungiem oraz zespołami Sistar i Boyfriend nagrali świąteczny utwór. Spokojna i delikatna, jak na świąteczny kawałek przystało, piosenka zdobyła serca publiczności.

Początek 2015 roku był dla rapera naprawdę szczęśliwy. W styczniu zadebiutował „Piece of Mine”, czwarty album w jego karierze. Jak sam mówi, płyta różni się od jego wcześniejszych dzieł. Znany z dosyć wysokiego i agresywnego rapu, postanowił trochę uspokoić swój styl i wizerunek. Teksty, chociaż proste w przekazie, dotykają poważnych, społecznych spraw – pracujących koreańskich kobiet czy problemów i rozterek młodych ludzi.
To właśnie z „Piece of Mine” pochodzi Fire, utwór, który odniósł największy sukces w karierze rapera. Jego tekst opisuje uczucia mężczyzny, który próbuje zerwać toksyczną relację z kobietą. Ukochana igra z jego uczuciami, jednak nie pozwala mu odejść. W klipie gościnnie wystąpiła Hani z EXID. Piosenka szybko wspięła się na szczyty notowań muzycznych, takich jak Melon, Mnet, Genie czy Soribada. Dzięki niej Mad Clown dostał nagrodę MelOn Music Awards w kategorii „Best Rap & Hip Hop” oraz był nominowany do Mnet Asian Music Awards.

Warto jednak cofnąć się jeszcze do przełomu 2014 i 2015 roku. Wtedy też Mad Clown został jurorem w survivalowym show „NO.MERCY”. W programie trzynaścioro trainee ze Starship Entertainment walczyło o miejsce w nowym boysbandzie wytwórni. Nagrodą za jedną z misji było nagranie piosenki z Mad Clown’em, GiriBoy’em i Jooyoung’em. Tak właśnie powstała 0 (YOUNG), w której pojawili się uczestnicy programu: Jooheon, Kihyun, Wonho, I.M i Seowon.

Raper ma na swoim koncie wiele kolaboracji. Do najpopularniejszych należą Two Lovers z Davichi oraz Sour Grapes nagrane z San E. W 2016 roku artysta skupił się także na swoim życiu osobistym. Nie przeszkodziło mu to jednak nagrać OST do dramy z „Descendants of the Sun” – Once Again z Kim Na Young.

W tym roku udało się mu osiągnąć kolejny niemały sukces – Mad Clown był jurorem w piątej edycji „Show Me The Money”. Tworzył drużynę wraz z Gill’em. Najdalej doszedł z nimi #GUN, którego bohater Wartego Uwagi znał już wcześniej ze Starship Entertainment.

Najnowszy utwór z udziałem Mad Clown’a to duet z K.Will’em pod szyldem najnowszego projektu ich wytwórni. VINTAGE BOX będzie serią remake’ów popularnych piosenek artystów indie. Kawałek pojawił się w serwisach muzycznych 22 września tego roku.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o raperze, zapraszamy na jego oficjalnego Facebooka i Instagrama.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.