Jej solowa twórczość jest pełna odwagi, której koleżanki z branży z pewnością mogą jej pozazdrościć. Niejednokrotnie na warsztat wzięła trudne i niespotykane w mainstreamie tematy. Artystka nie boi się seksownych i prowokujących konceptów, jednak wszystko, co robi utrzymuje na granicy dobrego smaku. Poznajcie dzisiejszą artystkę Wartą Uwagi – Gain!

Son Gain swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiała biorąc udział w przesłuchaniu do programu Let’s Coke Play! Battle Shinhwa!. Ostatecznie wokalistka została jednak wyeliminowana. Pomimo to, udała się na przesłuchanie do Mystic Entertainment. Wytwórnia, która była w takcie przygotowań do debiutu nowej, żeńskiej grupy zdecydowała się przyjąć młodą artystkę pod swoje skrzydła. Gain swoją karierę oficjalnie rozpoczęła w marcu 2006 roku jako członkini Brown Eyed Girls. Czteroosobowy girlsband zadebiutował wtedy z balladą Come Closer


Jednym z pierwszych podejść do solowej kariery Gain była kolaboracja z HyunĄ, UEE (After School) oraz Seungyeon (KARA) w ramach projektu 4Tomorrow, rozpoczętego na potrzeby kampanii reklamowej firmy Samsung. Artystki wspólnie nagrały kawałek Tomorrow. Nakręcono także kilka wersji teledysku promującego utwór, m.in grupową oraz indywidualną dla każdej z dziewcząt.

W październiku 2010 roku Gain zaprezentowała pierwszy, solowy mini album zatytułowany „Step 2/4”. Artystka opublikowała wtedy inspirowany tango utwór Irreversible, opowiadający historię kobiety, która pragnie za wszelką cenę ratować swój związek. Singiel okazał się dużym sukcesem, debiutując na pierwszym miejscu zestawienia Gaon.

Po sukcesie pierwszego w karierze EP,  artystka, oprócz aktywności grupowych, nagrała kilka utworów we współpracy z innymi artystami. Jednym owocem takich przejawów współpracy jest wydany w 2012 roku wraz z J.Y. Parkiem singiel Someone else. Utrzymana w stylu R&B kompozycja została pozytywnie odebrana przez publiczność, podbijając koreańskie notowania muzyczne.

W tym samym roku Gain zaprezentowała swój drugi mini-album-„Talk About S”. W jednym z wywiadów artystka podkreśliła, że utwory znajdujące się na krążku nie odnoszą się jedynie do seksualności. Za tytułowym słowem na „S” stać mogą chociażby sekrety, a interpretacja całości wydawnictwa zależy jedynie od odbiorcy. Tytułowym utworem płyty zostało Bloom.

Z początkiem 2014 roku wokalistka powróciła z EP „Truth or Dare”. Krążek uznawany jest za jeden z przełomowych momentów w solowej karierze Gain. Wszystko to za sprawą kontrowersyjnej kolaboracji z raperem Bumkey w utworze Fxxk U. Kompozycja nawiązuje do patologicznej, pełnej przemocy relacji pary kochanków. 

W marcu 2015 piosenkarka zaskoczyła fanów duetem z Jay Parkiem. Artyści wydali wspólnie singiel Apple, który był pierwszym utworem promującym „Hawwah”. Wydawnictwo jest współczesną reinterpretacją biblijnej opowieści o Adamie i Ewie. 

Na tym samym albumie znalazł się kawałek Paradise Lost inspirowany wierszem brytyjskiego poety, Johna Miltona. Utwór prezentuje niecodziennie w muzyce popularnej połączenie elektrycznej gitary, smyczków oraz organów. Całość nadaje kompozycji dość tajemniczego i unikalnego charakteru. 

Solową dyskografię Gain zamyka wydany w 2016 roku krążek „End Again”. Album promował utwór Carnival (The Last Day). Wokalistka tym razem zaprezentowała materiał inspirowany muzyką musicalową. Zgodnie z zapowiedzią, wydawnictwo miało mieć swoją kontynuację, którą miał stworzyć pierwszy, pełny album solistki. Plany pokrzyżował stan zdrowia artystki, która zdecydowała się na przerwę w aktywnościach aby zebrać siły do powrotu na scenę. 

W zeszłym miesiącu, Gain za pomocą swojego Instagrama poinformowała fanów, że w najbliższym czasie powróci do studia nagraniowego. Nie znamy jednak więcej informacji dotyczących jej nadchodzących projektów. 

 

źródła: (1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Gain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.