Kończący się rok sprzyja podsumowaniom, dlatego warto przyjrzeć się, co gościło w słuchawkach i głośnikach polskich fanów k-popu przez ostatnie 12 miesięcy. Dzięki uprzejmości Spotify Polska, prezentujemy Wam k-popowe podsumowanie najpopularniejszych artystów oraz piosenek w Polsce. Sprawdźcie sami!

Ten rok był jedyny w swoim rodzaju – z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy. Jednak nawet zamkniętym w domach, na kwarantannie czy nauce i pracy zdalnej, muzyka niezmiennie nam towarzyszyła. Jak zawsze – poprawiała humor, łączyła z innymi i była oknem na świat, mimo, że w innej rzeczywistości.

Tak jak w roku ubiegłym, prym w naszym kraju wiodą BTS oraz BLACKPINK. To właśnie ich kawałki najczęściej witały w naszych słuchawkach. Nie zabrakło jednak miejsca na piosenki powyższych grup, powstałe we współpracy z zachodnimi gwiazdami. W TOP5 znaleźliśmy bowiem Sour Candy Lady Gagi z krążka „Chromatica” nagrane z girlsbandem z YG Entertainment oraz Boy With Luv chłopaków z BTS z Halsey. Sprawdźcie pierwszą piątkę najpopularniejszych piosenek:

Najpopularniejsze utwory k-popowe 2020 w Polsce:

 1. BTS – Dynamite
 2. BLACKPINK – How You Like That
 3. BTS – Black Swan
 4. BLACKPINK, Lady Gaga – Sour Candy (with BLACKPINK)
 5. BTS, Halsey – Boy With Luv (feat. Halsey)

Idąc tym samym tropem, łatwo domyślić się, jakie płyty zapętlaliśmy w tym roku na okrągło. To zestawienie również w pełni zdominowało BTS i BLACKPINK. Aż cztery krążki boysbandu trafiły do TOP5 najczęściej słuchanych k-popowych albumów w naszym kraju. Co ciekawe, na liście znaleźliśmy wydawnictwa Bangtanów także z 2018 i 2019 roku. Oprócz nich, duże wyróżnienie od słuchaczy zyskał wyczekany przez fanów, pierwsze LP BLACKPINK.

Najpopularniejsze albumy k-popowe 2020 w Polsce:

 1. BTS – „MAP OF THE SOUL : 7”
 2. BTS – „Love Yourself Answer”
 3. BLACKPINK – „THE ALBUM”
 4. BTS – „MAP OF THE SOUL : PERSONA”
 5. BTS  – „Love Yourself Tear”

W TOP5 najczęściej słuchanych k-popowych artystów zobaczymy szersze spojrzenie na nasz krajowy gust. Na czele rankingu znajdziemy oczywiście BTS i BLACKPINK, co nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę powyższe zestawienia. Na następnym miejscach uplasowało się jednak kolejno Stray Kids, (G)I-DLE oraz ATEEZ. Pokazuje to nasz krajowy trend ku nowym grupom, które są dopiero na początku swojej k-popowej kariery. Wspomniane wcześniej zespoły pierwszy raz stanęły w końcu na scenie w 2017 i 2018 roku, co jest niewielkim stażem jak na koreański rynek muzyczny.

Najpopularniejsi artyści k-popowi 2020 w Polsce:

 1. BTS
 2. BLACKPINK
 3. Stray Kids
 4. (G)I-DLE
 5. ATEEZ

 

Podzielcie się z nami, jakie kawałki Wam towarzyszyły przez 2020! Swoje prywatne #SpotifyWrapped możecie sprawdzić, logując się na desktopie lub w aplikacji Spotify.

 

źródło: Materiały prasowe Spotify
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTS / Oficjalny Naver YG / Spotify

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.