Z ósmej płyty TVXQ bije relaks i swoboda, w jakiej artyści świetnie się odnaleźli. Tym razem postanowili pominąć mocniejszy koncept i spróbowali czegoś delikatniejszego dla ucha. Duet wita nas tym albumem po długiej przerwie.

Dwa lata i osiem miesięcy na rynku k-popowym to bardzo długo. Właśnie tyle czekali fani TVXQ od wydania w 2015 roku „Rise as Gods”. Nowa płyta, nazwana „New Chapter #1: The Chance of Love”, jest spójnym ucieleśnieniem trzech określeń: przeznaczenia, oddania fanom oraz magazynu. Dwa pierwsze nawiązują bezpośrednio do tytułowej pozycji krążka, a ostatni jest ukłonem w stronę jego wizualnej strony. Album jest całkowicie utrzymany w koncepcji wydawnictwa prasowego. Podczas comebackowego showcase’u zażartowano nawet, że kolejny numer „magazynu” może być dostępny już za miesiąc. 

Najważniejszym punktem tytułowego The Chance of Love jest łatwo wpadająca w ucho melodia. Wykorzystuje gitarę oraz jazzową melodię basu. Refren skupia się wokół tanecznego charakteru piosenki, co ułatwiają wokale Yunho i Changmina. Warto też zauważyć, że praktycznie cały teledysk skoncentrowany jest na choreografii. Tekst przedstawia miłość, która pojawia się przypadkiem, a zarazem jest przeznaczeniem. Sami artyści wspominali, że można go interpretować jako relację pomiędzy nimi, a fanami – miłość, która pozwoliła im wytrwać przy TVXQ jest nieprzypadkowa. Autorem słów oraz współautorem muzyki jest Yoo Young Jin, o którym mogliście przeczytać w naszym cyklu Wart Uwagi.

Na płycie znalazło się 11 piosenek, a w tym solowe utwory Yunho oraz Changmina. Jak przedstawia się „New Chapter #1: The Chance of Love”?

 1. 평행선 (Love Line) – album rozpoczyna się numerem nastawionym na lekkość brzmienia. Obaj artyści śpiewają wyżej, niż zazwyczaj, co nadaje ich głosom delikatności. Utwór nagrany jest w stylu synthpop z wyróżniającą się, minimalną melodią. Jej głównym tematem jest nowa miłość. Para zakochanych od razu wie, że ma się ku sobie, jednak z powodu poczucia przyzwoitości stara się jeszcze przez chwilę udawać i trzymać swoje uczucia w ryzach.
 2. 운명 (The Chance of Love)
 3. 지나간다… (Broken) – popowa piosenka opowiada o obserwacjach, jakie przechodzimy po zerwaniu z drugą połówką. Chociaż udajemy, że to nas nie wzrusza, nie możemy się powstrzymać przed zauważaniem wszystkich zmian dookoła nas.
 4. Only For You – na szczególną uwagę zasługuje melodia w stylu deep house. Zarówno jak partie rapu w środku kompozycji, jak i wokal sprawiają, że całość nabiera energii i skłania do tańca. To także pragnie przekazać TVXQ – lekkość na sercu i rozstrzał pozytywnych emocji, jaki czuje się przy ukochanej osobie.
 5. 퍼즐 (Puzzle) – solowy utwór Yunho. Muzyk na różne sposoby porównuje swoją ukochaną jako idealne dopasowanie do niego. Kawałek electro-pop mocno zyskuje z powodu niespodziewanej zmiany melodii i atmosfery w refrenie. Warto wspomnieć, że pracowali przy nim LDN Noise, o których pisaliśmy wcześniej w cyklu Wart Uwagi.
 6. Closer – solowy utwór Changmina, nagrany w stylu R&B z elementami future bass. Ta pozycja zaskakuje swoim bezpośrednim przekazem. Z pewnością można zaliczyć ją do jednej z najbardziej kokieteryjnych piosenek na albumie. Opowiada o frustracji mężczyzny, który może podziwiać swój obiekt pożądań jedynie z daleka. Namawia ukochaną do porzucenia sekretów pomiędzy nimi i wyjawia, co pragnie z nią zrobić.
 7. Bounce – numer utrzymuje podobny poziom energii, jaki doświadczyliśmy w poprzednich piosenkach z tego albumu. Jest to apel Yunho i Changmina do nas, abyśmy uwolnili się od codzienności i pozwolili sobie na całą noc szaleństwa przy muzyce. Odrobina narcyzmu, a nawet jego ogromne pokłady, są obowiązkowe.
 8. Wake Me Up – utwór swoim stylem cofa się kilkanaście lat wstecz, co sprawia, że jest idealną klasyczną piosenką dla boysbandu. Szczególnie wyróżnia się gra pianina i trąbek. Tekst także nawiązuje do typowych nastolatkowych tematów, czyli uroczej miłości.
 9. 게으름뱅이 (Lazybones) – słowa do tego utworu stworzył Park Chang Hyun, który napisał także tekst do debiutanckiej piosenki TVXQ Hug. Ballada mówi o zerwaniu z perspektywy bardzo leniwej osoby. Warto się jednak zastanowić, skąd wynika ten spokojny stan. Mężczyzna w pewnym momencie zaczyna być obojętny, co można pomylić ze zwykłym letargiem.
 10. 새벽 공기 (Without You) – kolejna ballada, jaka znalazła się na płycie. Posiada bardzo ciekawy bas, który odstaje od stonowanego charakteru piosenki. Jej tematem są uczucia, jakie towarzyszą podczas wschodu słońca bez ukochanej osoby przy boku.
 11. Sun & Rain – współautorem tekstu do kawałka jest Changmin. Ostatnia pozycja krążka także jest balladą. Tym razem okraszono ją uroczą atmosferą i pianinem w tle. Piosenka porównuje dwie osoby w związku i ich miłość do tytułowego słońca i deszczu.

Wyniki „New Chapter #1: The Chance of Love” prezentują się bardzo dobrze. Zespół zajął pierwsze miejsca w 13 krajach na iTunes, a także górował na Hanteo i Synnara. Na koreańskich rankingach wspiął się na szczyt listy Bugs. Sukces ten odnotowano na oficjalnym Facebooku artystów:

Pierwsze comebackowe występy odbyły się w programie Mnet M!Countdown. Duet zaprezentował wtedy tytułowe The Chance of Love, a także Love Line. Dzień wcześniej fani mogli zobaczyć TVXQ na platformie V LIVE podczas showcase’u.

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.