“Shower” jest swoistym nowym początkiem dla Hoyi. Po opuszczeniu Infinite, muzyk oficjalnie rozpoczął swoją solową karierę. Co warto wiedzieć o płycie artysty?

Pierwszy solowy mini-album Hoyi zadebiutował 28 marca. Jest to także pierwsze wydawnictwo muzyka wydane pod szyldem Glorious Entertainment, do którego dołączył pod koniec września zeszłego roku. Przypomnijmy, że w wakacje 2017 roku oficjalnie ogłoszono odejście tancerza z Infinite. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Co oznacza tytuł albumu – „Shower”? Na portalu Melon znalazło się wytłumaczenie autorstwa Hoyi. „Zawsze stałem naprzeciw ludzi ozdobiony i uporządkowany. Kiedy biorę prysznic, zdejmuję ubrania, które tworzą mnie czarującym i wszystko z siebie zmywam. Wtedy widzę swój prawdziwy image. To album, którego celem jest pokazanie muzyki, która dotyka „prawdziwego mnie”, ujawniającego się podczas „prysznica” […]”.

Promocyjnym singlem płyty zostało All Eyes On Me. Jest to elektroniczny numer z charakterystycznym rytmem i hip-hopowym beatem. Pokazuje on, w jakiej stylistyce najlepiej odnajduje się Hoya. Tekst piosenki jest przepełniony pewnością siebie, która balansuje na granicy z niepokornością a nawet byciem nieco aroganckim. Artysta udowadnia, że dobrze mu samemu i teraz nadszedł jego czas. Przyznaje się także do bycia lepszym od innych. 

Na specjalnym showcase przed premierą płyty, Hoya zdradził historię stojącą za utworem Reply. „W zeszłym roku były około trzy miesiące, w których nie miałem żadnych aktywności”, powiedział muzyk. „[…] Po raz pierwszy od debiutu, nie mogłem nawet nic wrzucić na social media”, wyznał. Opowiedział także o tym, jak martwili się o niego fani. Wysyłali wiadomości, by opublikował chociaż kropkę i pokazał, że żyje. Dlatego też koreański tytuł Reply oznacza dosłownie „kropka”. Hoya przyznał także, że „teraz, opowiadając o tym, mogę się śmiać, jednak wtedy to słowo było bardzo smutne”. Artysta wyznał, że płakał podczas nagrywania właśnie tego utworu.

Nad kompozycją i aranżacją wszystkich piosenek z „Shower” pracował NiiHWA. Muzyk pomógł także Hoyi w tworzeniu ich tekstów. Jedynie słowa Reply są wyłącznie autorstwa solisty.

  1. Shower (Intro) – intro nosi taki sam tytuł, jak cały album i jest jego prowadzeniem. Marzycielska melodia wprowadza nas w melancholijny nastrój. Potęgują to dźwięki wody w tle, które kojarzą się z tytułowym prysznicem.
  2. Angel – utwór charakteryzuje jego groove oraz Future Bass. Kompozycję, wraz z teledyskiem, usłyszeliśmy jeszcze przed premierą albumu. Jest wyznaniem mężczyzny, który nazywa swoją kobietę „aniołem”. Otwarcie przyznaje, że jej pragnie. Klip, wraz ze zmysłową choreografią obejrzycie TUTAJ.
  3. All Eyes On Me
  4. (Reply) – spokojny kawałek R&B. Usłyszymy w nim pianino oraz syntezator, co tworzy jednocześnie delikatną i różnorodną muzykę. Tekst utworu został napisany przez Hoyę. Słowa są dedykowane fanom artysty, którzy wiernie czekali na jego debiut. Muzyk przyznaje, że przelał na papier swoje prawdziwe uczucia. Chce ich przeprosić i utworem wynagrodzić swoją nieobecność.
  5. 한숨 (Sigh) – delikatna ballada, zbudowana głównie na dźwiękach pianina. Emocjonalny tekst opowiada o mężczyźnie, który rozstał się ze swoją ukochaną. Wyraża samotność i ból, z którym musi sobie poradzić po zerwaniu. Wysyła jednak kobiecie wiadomość w formie tej piosenki, dzięki której była partnerka zawsze będzie o nim pamiętać.
  6. (DANCE) (Outro) ­– kompozycja żegna nas z „Shower”. Jest instrumentalnym utworem. Stawia na rytm i old schoolowe brzmienie. Jej tytuł sugeruje, że taniec jest naszą pierwszą okazją, by spotkać się na poważnie z muzyką.

Oprócz oficjalnego teledysku do All Eyes On Mefani Hoyi dostali kilka innych klipów. Udostępniono specjalne wideo z samą choreografią oraz dance practice do singla. Na kanale Dingo znalazła się jeszcze inna taneczna wersja piosenki. Wszystko znajdziecie poniżej:

 

Jak podoba Wam się oficjalny solowy debiut Hoyi?

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Hoyi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.