Po raz pierwszy od 2015 roku usłyszeliśmy nowy koreański materiał od Super Junior-D&E. Członkowie unitu zaangażowali się w pisanie utworów na płytę. Album zdobył też duże uznanie na całym świecie. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Donghae oraz Eunhyuk opuścili progi wojska już w zeszłe wakacje. Jednak dopiero tego lata duet postanowił wrócić na koreański rynek z nową muzyką. Po zakończeniu służby, skupili się oni bowiem na aktywnościach w Kraju Kwitnącej Wiśni. Od zeszłego listopada do maja co miesiąc ukazywały się nowe japońskie single, a 8 sierpnia światło dzienne ujrzała płyta. Członkowie Super Junior-D&E zdradzili w jednym z wywiadów że „’Bout You” miało wyjść dopiero zimą. Stwierdzili jednak, że piosenki są zbyt dobre, by tyle czekać i przekonali wytwórnię do wcześniejszej premiery wydawnictwa. Tym samym, 16 sierpnia o 18:00 KST usłyszeliśmy drugi mini-album unitu.

Donghae i J-DUB stworzyli razem tytułową piosenkę, ‘Bout You. Eunhyuk napisał do niej swoje raperskie kwestie. Utwór opowiada o miłości od pierwszego wejrzenia. Bohater tekstu przyznaje bez ogródek, że spotkał dziewczynę swoich marzeń i podoba mu się w niej wszystko. Jej gatunek można opisać jako trap i hip-hop, wymieszany z popem. Świeżości dodaje kompozycji flet, którego dźwięki słyszymy co jakiś czas. Co ciekawe, klip do singla został nagrany w Nowy Jorku. W tym samym miejscu powstały także fotografie do albumu.

Na album trafiło łącznie osiem utworów. W pisanie kilku z nich zaangażowali się także członkowie unitu. W pełni stworzone przez nich są natomiast ich solowe piosenki: Lost oraz Illusion (Obsessed).

  1. 머리부터 발끝까지 (‘Bout you)
  2. RUM DEE DEE – beat stworzony przez perkusję 808, tropikalne rytmy i mocny bas sprawiają, że piosenka kojarzy się z imprezą nad basenem. Wokale w utworze mają swój charakterystyczny groove, przez co wydają się nieco leniwe. Uwagę zwraca jednak powtarzana w refrenie fraza „rum dee dee”. Bohater tekstu chce poderwać dziewczynę, którą właśnie zobaczył. Prawi jej więc wiele komplementów.
  3. 여름밤 (I love it) – kolejna wakacyjna propozycja. Delikatny future house tworzy energiczną piosenkę z intensywnym popowym syntezatorem. Jej słowa zapraszają do wyjazdu i wspólnego spędzenia letniej nocy, bez martwienia się codziennym życiem.
  4. Livin’ In – bohater utworu żyje nadal w momencie, kiedy był szczęśliwy ze swoją ukochaną. Teraz nie są już razem, a on oszukuje się, że potrafi o niej zapomnieć. Muzyka house wymieszana z dance hallem przełamana jest tutaj dźwiękami saksofonu i vocal chopami [efekt pociętego wokalu, popularny m.in. w muzyce elektronicznej –przyp. red].
  5. 백야(白夜) (Evanesce ) – swoim klimatem i tematyką przypomina wydane w 2015 Evanesce Super Junior. Możliwe więc, że tytuł utworu nie jest przypadkowy, gdyż ma być on swoistą kontynuacją piosenki SuJu. Spokojna kompozycja R&B odzwierciedla brzmieniem senny charakter jej słów. Są one bowiem wyznaniem mężczyzny, który tylko w snach może spotkać swoją ukochaną. Nie chce więc budzić się co rano i znów jej tracić.
  6. 지독하게 (Lost) – solowy utwór Donghae. rockowa ballada z beatem na 6/8. Delikatna gitara elektryczna i perkusja oddają klimat tekstu. Opowiada on o mężczyźnie, który jest całkowicie zagubiony po rozstaniu z partnerką. Chociaż kochał ją całym sercem, wie, że już nie ma odwrotu i w końcu uda mu się zapomnieć o ich związku. 
  7. Illusion (Obsessed) – solówka Eunhyuka, która wyraźnie różni się od wszystkich piosenek na płycie. Hip-hopowa propozycja, z ciężkim i mrocznym basem oraz dramatycznymi dźwiękami fortepianu. Tworzy klimat rodem z filmów o wampirach, co odzwierciedla szalony tekst piosenki. Jego bohater ma obsesję na punkcie pewnej dziewczyny i mówi jej, że ta na pewno z nim w końcu będzie.
  8. Victory (*Special Track) – połączenie popu i R&B z bluesową gitarą oraz głosami chóru. Tekst utworu podnosi na duchu i dodaje sił, by spełniać swoje marzenia. Słyszymy w nim obietnicę, że damy radę przejść przez wszystko, dopóki będziemy trzymać się razem.

Promocja w programach muzycznych trwa niemal od samej premiery albumu. W pierwszym tygodniu unit występował z ‘Bout You oraz Victory. Grupa będzie promować się w Korei przez około dwa tygodnie.

Krążek zdobył uznanie na całym świecie, co udowadniają jego wyniki w międzynarodowych rankingach iTunes. W najlepszym uchwyconym przez nas momencie album zajmował pierwsze miejsce w 12 krajach. Szczegóły znajdziecie na grafice poniżej. Pochodzi ona z 16 sierpnia, 18:00 polskiego czasu.

SM Entertainment podzieliło się zakulisowymi fotografiami sesji do albumu. Zdjęcia znajdziecie także u nas:

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Super Junior-D&E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.