Dziewczęta z (G)I-DLE odwiedziły niedawno Nowy Jork, gdzie nagrały taneczny flashmob ze swoimi fanami na samym środku Times Square. Przy okazji ich wizyty, Jeff Benjamin z magazynu Billboard miał okazję przeprowadzić z nimi ich pierwszy amerykański wywiad. Poniżej znajdziecie nasze tłumaczenie rozmowy:

Od Waszego debiutu minęło mniej niż trzy miesiące, a (G)I-DLE już jest tutaj, w Nowym Jorku! Co sądzicie o tak prędkim spotkaniu Waszych zagranicznych fanów?

Soyeon: Naszym marzeniem zawsze było przyjechanie do Ameryki, by porozmawiać z naszymi fanami, jeśli miałybyśmy się z nimi spotkać. To zawsze był nasz cel, ale, prawdę mówiąc, myślałyśmy, że żeby przyjechać do USA będą musiały minąć co najmniej trzy lata – ale to tylko trzy miesiące.

Minnie: Nigdy nie spodziewałyśmy się, że to stanie się tak szybko. Zawsze mogłyśmy mieć nadzieję, „kiedyś chcemy przyjechać do Nowego Jorku i zagrać przed naszymi fanami”. Ale zadebiutowałyśmy i trzy miesiące później spotkała nas ta niespodzianka. Jesteśmy naprawdę szczęśliwe.

 

Wasz debiutancki singiel LATATA i album „I Am” bardzo dobrze wypadły w rankingach Billboardu. Sądziłyście, że spotkacie się w tak dużym zainteresowaniem? Czy bałyście się czegoś?

Soyeon: To było dla nas naprawdę niespodziewane i nadal wydaje się być snem.

Yuqi: To spełnienie marzeń. Mogłyśmy zobaczyć reakcje na nasze teledyski, ale nigdy nie wiedziałyśmy, czy po drugiej stronie są ludzie, którzy wiedzą kim jesteśmy i nas lubią. Przed tym [przyjazdem do USA – przyp. red.] pojechałyśmy do Tajpej, więc większość czasu spędziłyśmy w Korei i podróżowałyśmy tylko po Azji. Nawet teraz, to nie szarpie naszych nerwów, ale bardziej inspiruje nas do lepszej pracy.

 

Kiedy posłuchałem „I Am”, poczułem, że są tam zarówno mocny i ciężki image, jak i lżejsze, bardziej delikatne momenty. Soyeon, pracowałaś przy prawie wszystkich piosenkach. Co zainspirowało właśnie tę prezentację (G)I-DLE?

Soyeon: Zawsze chciałam zrobić coś nowego – nie chcę być jak inne zespoły w Korei. Nie inspiruję się właściwie muzyką innych, po prostu skupiam się na każdej z członkiń i czerpię pomysły z tego. Całe LATATA było stworzone przeze mnie i napisałam tę piosenkę, myśląc o mojej grupie i każdej z dziewczyn z osobna. Oparłam wszystkie inne kawałki na tym, co wiem, że wychodzi im najlepiej i co tworzy ich urok osobisty.

Miyeon: Nasza producent, Soyeon, stworzyła nasz pierwszy singiel sama, biorąc pod uwagę nasze osobowości i to, w czym jesteśmy dobre. W przyszłości na pewno będziemy w stanie pokazać inne strony naszej muzyki, które będą podkreślać nasze osobiste talenty.

 

Jak już rozmawiamy o Waszych różnych stronach, jak opiszecie Wasz nowy singiel Hann (Alone)?

Soyeon: Precyzyjnie, to wakacyjna piosenka i ma w sobie klimat lata, ale to inne, unikalne brzmienie. Nie jest stereotypowa. Wiesz, jak wesołe, żywe i energiczne są zazwyczaj wakacyjne utwory? Ta ma bardziej wolny rytm. Ją także napisałam. 

Minnie: Tak właściwie, moim ukrytym talentem jest gwizdanie i można usłyszeć to na Hann (Alone).

 

Jakie cele macie przed waszą pierwszą rocznicą w 2019 roku?

Soyeon: Bardzo, bardzo chcemy wygrać nagrodę dla najlepszego nowego artysty oraz rookie roku.

 

Podczas Waszej wycieczki do Tajpej, zaprezentowałyście cover Fake Love BTS. Czy jesteście [ich] fankami?

Soyeon: Naprawdę szanujemy ich jako artystów. Odkąd BTS pomogło i zapoznało tak wiele osób z tak wieloma artystami, także jesteśmy pod wpływem ich [popularności]. Chciałybyśmy wywalczyć [dla siebie] podobną ścieżkę.

Minnie i Yuqi: I kochamy też Blood Sweat & Tears.

 

Co jeszcze chciałybyście przekazać fanom, którzy oglądają Was na całym świecie?

Yuqi: Jestem wdzięczna fanom za ogromną miłość. Spróbujemy nowych rzeczy w naszej muzycznej przyszłości i sprostamy Waszym, już teraz wysokim, oczekiwaniom. Chcę, byście czekali na nas i nasze przyszłe albumy!

Minnie: Po pierwsze, dziękujemy Billboard za wywiad. To zaszczyt. To spełnienie naszych marzeń, by być tutaj i rozmawiać z Wami. Jesteśmy wdzięczne, że mamy wielu koreańskich fanów, ale też tych międzynarodowych, więc będziemy pracować ciężej, by znowu się tu pojawić. Naprawdę dziękujemy.

Soyeon: Jestem wdzięczna za Wasze zainteresowanie i miłość wszystkich fanów. Nie pokazałyśmy jeszcze wielu naszych stron w pierwszym albumie, ale na następnych płytach będziemy mieć okazje pokazać nasze inne kolory.

Miyeon: Jestem wdzięczna za fanów i to dzięki Waszemu zainteresowaniu miałam okazję przylecieć do Stanów Zjednoczonych.

Shuhua: Jestem wdzięczna za szansę, którą dali nam różni ludzie. Dziękuję też za całą miłość.

Soojin: Skoro mamy jeszcze wiele wdzięków do pokazania, chcę by oczekiwania fanów były coraz większe. Chcę, by fani, myśląc o nas, mieli w głowie słowo „niezawodny” i wiedzieli, że zawsze mogą na nas polegać.

 

Oryginalny wywiad z języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie magazynu Billboard – TUTAJ.

Przypomnijmy, że (G)I-DLE wróciło ostatnio z singlem Hann (Alone), o którym więcej znajdziecie w naszym artykule.

tłumaczenie: K. Fedrau, Z. Kadłubowska

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter (G)I-DLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.