Nowy singiel EXO osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej. Zobaczcie, jak radzi sobie w USA!

Monster wskoczył na pierwsze miejsce listy World Digital Songs Billboard’u, czyli rankingu najlepiej sprzedających się utworów międzynarodowych artystów w Internecie (w USA). W zestawieniu podliczone są obie wersje językowe piosenki, jednak to koreańska zdobyła większą popularność. W ciągu pierwszych dni po premierze, Monster został legalnie pobrany w Stanach Zjednoczonych ponad 6 tysięcy razy.

Jak radzi sobie „EX’ACT”?

Najnowszy album zespołu zadebiutował na drugim miejscu w rankingu World Albums, zatem EXO było o krok od zdobycia pierwszego miejsca po raz trzeci w tym zestawieniu (wcześniej: „XOXO” w 2013r. i „EXODUS” w 2015r.). Wtedy dołączyliby do B.A.P, których rekordem jest właśnie trzykrotna obecność na szczycie listy.

W zeszłym roku album „EXODUS” zanotował największą sprzedaż w pierwszym tygodniu po premierze wśród wszystkich koreańskich artystów i wspiął się wysoko na liście Billboard 200¹. Premiera „EX’ACT” odbyła się 9 czerwca, w czwartek. W związku z tym, że „tydzień Billboard”, czyli podliczanie sprzedaży, trwa od piątku do czwartku, EXO nie miało szans znaleźć się w tym rankingu. To pierwszy album od 2013 roku, nie wliczając świątecznych wydań, który nie pojawił się w zestawieniu w pierwszym tygodniu. Dla porównania – „EXODUS” zadebiutował na 95., a koreańska wersja EP „Overdose” na 129. miejscu.

EXO jest szóstym k-popowym zespołem/artystą, który zdobył pierwsze miejsce w World Digital Songs. Dołączyli do PSY (który zajmował je czterokrotnie), BIGBANG’u (z trzema #1), 2NE1, BTS, CL i G-Dragona z Taeyangiem (wszyscy po jednym).

Co ciekawe, wszystkie utwory z „EX’ACT” znalazły się w zestawieniu. Także drugi singiel z albumu, Lucky One, wskoczył na podium i zajął trzecie miejsce. Zobaczcie jak wysoko wspięły się pozostałe piosenki:

#1 Monster
#3 Lucky One
#5 Artificial Love
#6 Heaven
#8 They Never Know
#9 Cloud 9
#11 White Noise
#12 One and Only
#13 Stronger

¹Billboard 200 – Lista najlepiej sprzedających się albumów i EP w Stanach Zjednoczonych.

źródła: (1)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.