Przez całą trylogię “Clé” byliśmy świadkami artystycznej niespójności – wyniku poszukiwania kierunku, w którym członkowie Stray Kids chcą się rozwijać. Czy koniec ery zwiastuje kompromis z własną tożsamością oraz odnalezienie klucza do swojego szczęścia? 

Każda kolejna część serii wydawniczej najmłodszego boysbandu JYP Entertainment prezentowała interesujące, często nieoczywiste kawałki. Konsekwentnie zmierzały się one z trudnymi dla młodej publiczności grupy tematami jak radość, samoakceptacja czy odnalezienie samego siebie w otaczającym nas wielkim świecie. Na najnowszym mini-albumie członkowie grupy po raz ostatni wyruszają w wyprawę w poszukiwaniu szczęścia, które tak łatwo utracić w drodze na szczyt.

Jeszcze przed premierą “Clé: LEVANTER” usłyszeliśmy dwa utwory – Double Knot oraz Astronaut. Chociaż piosenki prezentują stosunkowo różny styl muzyczny, możemy zdecydowanie uznać, że obie pozycje nie przypadkowo zostały przedpremierowymi singlami. Każdy z kawałków bowiem reprezentuje skrajne oblicza wydawnictwa. Pomiędzy electro-trapowym Double Knot a utrzymanym w popularnym stylu EDM Astronaut bardzo dobrze wpisuje się najnowszy tittle track Stray Kids – Levanter. Utwór jest idealnym zwieńczeniem wielu miesięcy poszukiwań klucza do własnego szczęścia, mówiącym o tym, że pomimo wszystkich trudności, tym, co jest najcenniejsze w naszym życiu, jesteśmy my sami.

Na albumie znalazło się łącznie sześć utworów. Zostały one przedstawione zaczynając od tych najbardziej energicznych, aby stopniowo prezentować coraz delikatniejsze i stonowane melodie. Krążek otwiera STOP, które jest kontynuacją Road Not Taken z poprzedniego albumu. Podobnie jak pierwsza część utworu, intro obrazuje słuchaczowi drogę, którą grupa musi przejść, aby odnaleźć swoje miejsce na świecie. W kolejnych minutach możemy posłuchać energicznego i bezkompromisowego Double Knot. Fani kompozycji z wpływami pop-rocka, z pewnością docenią tytułowe Levanter. Uwagę odbiorców zwróci również nieoczywista aranżacja wokali oraz charyzmatyczny rap na Booster, aby po chwili oddać się zabawie w rytmie tanecznej melodii Astronaut. Po raz kolejny usłyszeliśmy również utwór napisany i skomponowany przez Hana. Sunshine w swojej monotonnej opowieści o odnajdywaniu wewnętrznego spokoju zdecydowanie przenosi nas do łagodniejszych brzmień. Ostatnią pozycją na krążku jest natomiast dedykowane fanom You Can STAY. Tytuł kawałka jest grą słów z nazwą fandomu Stray Kids – Stay.

W pierwszych godzinach po premierze krążek poradził sobie dobrze w zestawieniu iTunes. Krążek stanął na podium w siedemnastu krajach. Co ciekawe, wydawnictwo zadebiutowało również na 143. miejscu w Polsce w notowaniu Apple Music. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej:

źródło zdjęcia: YouTube JYP Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.