Najmłodsza członkini SNSD stała się czwartą solistką zespołu. Seohyun usłyszeliśmy w jej pierwszej płycie – „Don’t Say No”.

Na krążku znajdziemy siedem piosenek. Za teksty sześciu z nich odpowiedzialna jest sama artystka. Tytułowy utwór albumu, Don’t Say No, skomponowali wspólnie Kenzie i Matthew Tishler. Kawałek jest połączeniem R&B i tanecznego popu. Sprawdźcie tracklistę płyty poniżej:

  1. Don’t Say No
  2. Hello (ft.Eric Nam)
  3. Magic
  4. Lonely Love (혼자하는 사랑)
  5. Love & Affection
  6. Bad Love
  7. Moonlight (달빛)

Teledysk do Don’t Say No jest utrzymany w kobiecym koncepcie, w którym jeszcze nie widzieliśmy Seohyun. Sama artystka przyznała, że wytwórnia wyobrażała ją sobie jako młodą dziewczynę z gitarą. Podkreśliła, że chce zaskakiwać fanów i  „pokazać wszystko, czego jeszcze [o sobie] nie odkryłam”.

Płyta została nieźle przyjęta na koreańskich notowaniach muzycznych. Godzinę po wydaniu, tytułowy singiel znalazł się w pierwszej dziesiątce w sześciu rankingach. Najwyżej, bo na 2. miejscu, wylądował na liście Mnet. O 2:30 czasu koreańskiego wskoczył na podium także na olleh Music, Genie i Naver. Również pozostałe kawałki z mini-albumu pojawiły się w notowaniach. Sprawdźcie wyniki poniżej (dane pochodzą z 16 stycznia, z godziny 17:30 i 18:30 czasu polskiego; żeby powiększyć wystarczy kliknąć).

Krążek Seohyun dobrze przyjął się także na zagranicznym iTunes. Znalazł się na jedynce w Hong Kongu, Malezji, Singapurze, Wietnamie, Tajlandii, Tajwanie i na Filipinach. W Meksyku był trzeci, a w USA wskoczył na 26. miejsce. W Europie najlepiej przyjął się natomiast w Szwecji (17. pozycja). Wszystkie dane znajdziecie poniżej (pochodzą z 17 stycznia, z 11:30 czasu polskiego).

W ogólnym rankingu światowych albumów na iTunes, „Don’t Say No” zadebiutowała na wysokim ósmym miejscu.

Maknae SNSD będzie występować ze swoimi utworami w programach muzycznych. Pierwszy raz zobaczymy ją 19 stycznia w M!Countdown. Potem pojawi się także w KBS Music Bank, MBC Music Core i SBS Inkigayo.

Podobają Wam się solowe utwory Seohyun?

 

źródła:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.