Zadebiutował nowy mini album boysbandu FNC Entertainment, SF9. 

“Knights of the Sun” ujrzało światło dzienne 12 października. Jest to trzeci mini album SF9, po “Burning Sensation” i “Breaking Sensation”. O Sole Mio rozpoczyna się gitarową solówką, skomponowaną przez Seo Young Bae. Co ciekawe, artysta stworzył wcześniej między innymi debiutancki singiel Ailee, Heaven. Te dźwięki wprowadzają słuchaczy w charakter utworu. Dalej piosenka zmienia brzmienie, jednak nadal utrzymana jest w klimatach latynoskiego popu. We fragmencie przed ostatnim refrenem, gdy Chani jest centrum choreografii, wracają wyraziste dźwięki gitary. W tekście, stworzonym przez Kim Chang Raka, Seo Young Bae oraz raperów grupy: Youngbina oraz Zuho, usłyszymy także nawiązania do innych kultur. Oprócz koreańskiego i angielskiego, pojawiają się słowa po włosku, hiszpańsku oraz łacinie. W choreografii znajdziemy natomiast charakterystyczny krok dla flamenco.

Klip do tytułowego kawałka “Knights of the Sun” powstał w Kalifornii w USA. Głównymi lokalizacjami w teledysku są Mojave Air and Space Port (cmentarzysko samolotów) oraz Trona Pinnacles (pustynia). Historia w MV nie nawiązuje jednak bezpośrednio do słów utworu. Tekst jest bowiem wyznaniem mężczyzny do jego kobiety. Opowiada o miłości równie gorącej jak słońce. SF9 udostępniło także specjalne wideo zza kulis powstawania klipu do tytułowego singla – znajdziecie go pod tym adresem

 

Wszyscy raperzy SF9 pracowali nad tekstami utworów “Knights of the Sun”. Jak prezentuje się pełna tracklista albumu?

  1. 詩 ; 00:00 – intro, do którego tekst napisali wszyscy raperzy grupy: Youngbin, Zuho, Hwiyoung oraz Chani. Ukazuje emocje mężczyzny, który tęskni za swoją ukochaną. O północy myśli o niej i czeka, aż wzejdzie słońce. Piosenka rozpoczyna album i jest wprowadzeniem do O Sole Mio.
  2. 오솔레미오 (O Sole Mio)
  3. 나랑 놀자 (Let’s Hang Out) – utwór, który ma zachęcić nas do zabawy. Dzięki funkowej melodii i świeżym wokalom nie sposób się do niej nie bawić.
  4. 빈칸 (Blank) – jedna z najspokojniejszych kompozycji albumu. Wykazały się w niej przede wszystkim wokale SF9. Opowiada o mężczyźnie, który czuje pustkę po rozstaniu z ukochaną. Przyznaje, ze wszystkie szczęśliwe w jego pamięci chwile są związane z nią.
  5. 불호령 (Scold) – trapowy, wyrazisty kawałek hip-hopowy. W jego tworzenie zaangażowali się Youngbin, Zuho, Hwiyoung oraz Chani. 
  6. 웬 감성팔이야 (Just On My Way) – piosenka może zdobyć sympatię słuchacza dzięki swojej delikatności. Mówi o nowoczesnej osobie, która nie potrzebuje żadnych zobowiązań i nie boi się spędzać czasu samotnie. 

Po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć O Sole Mio na żywo podczas specjalnego showcase’u grupy. Oprócz tytułowego singla “Knights of the Sun”, SF9 zaprezentowało Let’s Play With Me (także z nowego albumu), Why, Hide and Seek oraz Easy Love (wszystkie z “Breaking Sensation”). Występy oraz zapis całego show znajdziecie na playliście TUTAJ. Następnego dnia po premierze boysband rozpoczął także promocję w programach muzycznych, więc mogliśmy zobaczyć ich już w Music Bank: O Sole Mio; Let’s Hang Out

SF9 zostało zauważone na całym świecie. Nowy album grupy pojawił się w zestawieniach iTunes w różnych zakątkach globu. Najwyżej, bo na 4. miejscu, wylądował w Tajlandii. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych albumów znalazł się jeszcze w Malezji, Indonezji, Turcji, Hongkongu i Singapurze. Wszystkie wyniki “Knights of the Sun” oraz O Sole Mio znajdziecie poniżej. Dane pochodzą z 12 października, 22:00 naszego czasu.

Zajrzyjcie jeszcze do galerii zdjęć udostępnionej przez FNC Entertainment na platformie Naver. Fotografie pochodzą zza kulis tworzenia klipu do O Sole Mio.

 

Jak podoba Wam się nowa płyta SF9?

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalna strona SF9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.