Prezentujący k-indie muzycy rozpoczęli swoją karierę na ulicach seulskiej dzielnicy. Obecnie występują na całym świecie. W ramach nowej trasy koncertowej odwiedzili wiele miast i zawitali także do stolicy Polski!

K-rockowy band zagrał koncert w Warszawie 29 września. Fani mogli zobaczyć swoich idoli dzięki współpracy Asian Dreamers, Asiexpo Events, Bulle d’Asie, Korea Now i klubu VooDoo. W ramach trasy koncertowej „Bloom Tonight”, zespół odwiedził kilka miast w Europie, w tym dwa na polskiej mapie – oprócz Warszawy, zawitali także do Wrocławia. 

Przed koncertem, dla rozgrzania atmosfery, wystąpiły dwie formacje taneczne, które zaprezentowały covery choreografii znanych k-popowych artystów. Dziewczyny z grupy KYARA (możecie je znać z programu Stage K transmitowanym przez JBTC) zatańczyły do pięciu utworów. Wykonały choreografie do piosenki KARD Bomb Bomb, BLACKPINK Forever Young i DDU-DU DDU-DU, Jennie Solo, a także (G)I-DLE Uh-Oh. Druga grupa, Whisper Crew, pokazała publiczności układy do: KILLING ME od iKON, KILL THIS LOVE BLACKPINK, Rumor od IZ*ONE, Dejavu NU’EST W oraz do kultowego już Gashina Sunmi.

Violet Tree na scenie
Po entuzjastycznych brawach dla tancerzy, przyszedł czas na koncert zespołu. Rozpoczął się on z prawie dwugodzinnym opóźnieniem ze względu na problemy z samochodem, którym poruszał się band. Klasyczne rockowe melodie z dźwiękami elektrycznych skrzypiec już od pierwszych chwil zaczarowały publiczność. Choć koncert odbył się w kameralnym gronie, słychać było głośne krzyki fanów, które nasiliły się jeszcze bardziej, gdy frontman powitał wszystkich po polsku. Muzycy zagrali swoje autorskie kompozycje i covery. Poniżej znajdziecie setlistę z koncertu:

 1. Like a flower
 2. Ghost romance
 3. Red moon
 4. Boy with luv (BTS cover)
 5. Day
 6. Stay with me
 7. Canary
 8. At the end of spring
 9. Vega
 10. Dionysus (BTS cover)
 11. Shape of you
 12. I would hope for the end of the earth
 13. Phantom

Encore:

 1. Love on Mars
 2. Fake love ( BTS cover)
 3. After
 4. You were my sun

Violet Tree na scenie

Artyści na scenie dawali z siebie wszystko. Struny instrumentów były rozgrzane do czerwoności. Szczególnie mocnym akcentem był kawałek Red Moon. Po nim przyszedł czas na złagodzenie atmosfery i cover piosenki BTS Boy with luv. Numer porwał do tańca uczestników koncertu. Niektóre z tancerek wcześniej wspomnianych grup tanecznych zaprezentowały całą choreografię, co nie umknęło uwadze zespołu.

Mocne gitary i dynamiczne skrzypce to połączenie, które zapewniło oryginalne brzmienie wykonywanych coverów. Szczególnie przy Dionysus było czuć niesamowitą energię i moc. Fani oraz zespół bawili się doskonale. Dowodem było encore, które było zwieńczeniem koncertu. 

Przygotowaliśmy też małą fotorelację z show:

Za możliwość udziału w wydarzeniu dziękujemy organizatorom koncertu!

 

Relacja i zdjęcia: Amanda Nadeem
źródło zdjęcia: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.