W ramach cyklu Late Nite, wydarzeń organizowanych przez Muzeum Emigracji w Gdyni, na początku października okazję do spotkania mieli wszyscy wielbiciele koreańskiej kultury. My przygotowaliśmy dla Was relację i galerię zdjęć z tej imprezy.

Koreańska kultura i popkultura zyskują coraz większą popularność w całej Polsce. Tym razem to Muzeum Emigracji postanowiło wyjść naprzeciw trójmiejskim fanom i przygotować dla nich wieczór pełen wrażeń. Cykl Late Nite przeznaczony jest dla osób poniżej 19. roku życia, jednak każdy był tam mile widziany i, jak pokazują zdjęcia, wszyscy bawili się równie dobrze.

Spotkanie rozpoczęło się warsztatami z Mijin oraz Bartkiem, prowadzącymi kanał „Koreanka” na YouTube. Mogła w nich wziąć udział ograniczona liczba osób ze względu na ich zamknięty, kameralny charakter. O 19:00 przyszedł jednak czas na oficjalny start imprezy, a para vlogerów mogła przywitać się ze wszystkimi uczestnikami wydarzenia. Na wyjątkowym panelu Mijin i Bartek opowiedzieli zebranym o studiach językowych, życiu oraz co ich zdziwiło w Polsce i Korei. Publiczność mogła zadawać im pytania i chętnie korzystała z tej okazji. Dzięki temu goście podzielili się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, a nawet ulubionymi k-popowymi zespołami czy koreańskimi serialami.

Po godzinnym spotkaniu i małym Q&A para YouTuberów udała się do specjalnej strefy stylizowanej na fotobudkę, gdzie każdy mógł porozmawiać z nimi na osobności, zdobyć autografy oraz zrobić wspólną fotografię. W tym samym czasie rozpoczęły się inne atrakcje. Uczestnicy mogli zrobić swoje własne przypinki i magnesy, czy też ozdobić przyniesione przez siebie rzeczy. W tworzeniu koreańskich motywów pomagał im Józef Kim ze szkoły Matsuri. Kawałek dalej znajdowało się stoisko z koreańskimi maseczkami, zmywalnymi tatuażami i naklejkami. Każdy miał także szansę zrobić sobie polaroidowe zdjęcia ze znajomymi.

Random Play Dance @ Late Nite x Korea
Po 20:00 na salę wjechały stoły zastawione koreańskimi potrawami, serwowanymi przez ekipę House of Seitan. Chwilę po 21:00 grupa coverowa Naero zaprezentowała się w choreografii do LALALAY Sunmi. Pod wodzą zespołu odbył się także k-popowy random play dance, w którym każdy mógł wziąć udział, niezależnie od umiejętności.

Zapytaliśmy przedstawicieli kanału „Koreanka” o to, co sądzą o imprezie. „Jest niesamowicie”, powiedziała nam Mijin, jednak wyznała żartobliwie, że nieco przestraszyła się tak dużego tłumu. „Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tyle ludzi. Ogólnie, że tyle osób jest zainteresowanych tutaj k-popem”, przyznał Bartek. „Bardzo nam się podoba i jest świetnie zorganizowane – i muzyka, i krótka lekcja koreańskiego z Mijin, i jedzenie – wszystko super”.

Przygotowaliśmy także fotorelację z wydarzenia. Znaleźliście siebie na jakimś zdjęciu? Dajcie nam znać w komentarzu!

Więcej o kolejnych wydarzeniach z cyklu Late Nite znajdziecie m.in. na Facebooku Muzeum Emigracji w Gdyni

 

relacja i zdjęcia: K. Fedrau, Z. Kadłubowska
źródło zdjęcia: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.