Po wydaniu trzech EP, przyszedł czas na pierwszy, pełny album ATEEZ. Zespół dojrzał do stworzenia wydawnictwa, w którym pokazuje wachlarz swoich możliwości. Płyta powiada historię motywującą słuchaczy do walki o marzenia. Przeczytajcie nasze podsumowanie! 

“TREASURE EP.FIN: All To Action” ukazało się 8 października. Krążek jest czwartą częścią serii “TREASURE”. Nowe dzieło jest kolejnym epizodem ich przygody, związanej z poszukiwaniem wyjątkowego i tajemniczego skarbu. ATEEZ zaprezentowało swój pierwszy studyjny album około rok po debiucie. 

Tytułową piosenką wydawnictwa zostało WONDERLAND. Singiel jest kumulacją gatunków pokazanych we wszystkich dotychczasowych comebackach. Główny utwór to kompozycja w rytmie marszu, a perkusja i instrumenty dęte prowadzą linię melodyczną kawałka. Tekst piosenki opowiada o młodości i dzikości. Nawiązuje do Piotrusia Pana, czyli niedojrzałej natury człowieka. Kolejnym popkulturalnym nawiązaniem jest Jack Sparrow, sławny pirat, który pływał po Karaibach. Przekaz nakłania do gonienia za marzeniami. Sceny teledysku przedstawiają członków, którzy wyruszają w drogę. W klipie obecna jest także liczna orkiestra dęta.

Na krążku znajdziemy łącznie 11 utworów. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

 1. End of the Beginning – krótkie intro wprowadza w atmosferę tytułowego singla. Jest swego rodzaju nawoływaniem do walki o marzenia i skarb, który czeka na końcu naszej drogi.
 2. WONDERLAND
 3. Dazzling Light – wyczuwalny future R&B powoduje, że kompozycja jest melodyczna i lekka. Brzmienie syntezatora dopełnia całość. Piosenka mówi o kimś, kto nie wie kim jest. W oczach ukochanej osoby widzi siebie całkiem inaczej. Zastanawia się też nad tym, gdzie jest koniec ich wspólnej podróży. Wie jednak, że przezwycięży swój strach dzięki miłości.
 4. 안개 – kolejny utwór z gatunku R&B. Pierwsze dźwięki przypominają melodię z lat osiemdziesiątych. W tekście wyczuwalna jest obawa i niespokojny stan umysłu. Podmiot zastanawia się, czy wybrana ścieżka jest właściwa. Może, gdyby obrano inną drogę, byłoby łatwiej? Wybuchowy wokal refrenu oddaje nieposkromiony charakter grupy.
 5. Precious (Overture) – niespełna dwuminutowa kompozycja. Mówi o zakończeniu pewnego etapu w życiu i rozpoczęciu czegoś nowego. Wykonuje ją tylko dwóch członków boysbandu – Hongjoong i Mingi.
 6. WIN – to beztroska nuta w stylu Mumbai. Wyróżnia ją swobodny i intensywny dźwięk, który powoduje przypływ energii słuchacza. Słowa mówią o tym, że nie wiadomo, co czeka nas dalej, więc warto żyć teraźniejszością.
 7. If Without You – hip-hopowa piosenka w połączeniu z rytmami R&B. Mówi o uśmiechu, który powoduje ukochana osoba. Bohater nie pragnie wielkich rzeczy, chce mieć jedynie drugą połówkę obok siebie.
 8. 친구 (THANK U) – popowa piosenka z wyczuwalną rockową nutą. Bohater chce zdradzić coś, co skrywał w sobie i nie dało mu to przesypiać nocy. Jest to podziękowanie dla ukochanej za trwanie u jego boku nawet w najtrudniejszych momentach. Fani mogą traktować THANK U jako utwór skierowany do nich. Mówi on o wzajemnej relacji, która będzie trwać przez długi czas. 
 9. Sunrise – delikatna, spokojna, liryczna melodia daje unikalne brzmienie. Lider ATEEZ miał swój udział w pisaniu tekstu i tworzeniu kompozycji. Ma ona pokrzepiający wydźwięk. Mówi o trudnych momentach i o presji, która często spoczywa na naszych barkach. Nie możemy jednak się poddawać, bo zawsze przyjdzie nowy dzień. Nie warto zwracać uwagi na ludzi, którzy nas hejtują. Powinniśmy robić dalej to, co uważamy za słuszne.
 10. 걸어가고 있어 – ballada z dźwiękami fortepianu. Delikatne wokale przekazują spokojne i ciepłe emocje. Słowa piosenki opowiadają o złożonej obietnicy trwania przy kimś, a wspólne wspomnienia dodają energii. Bohater chce dalej kroczyć przez życie z wybraną osobą u boku.
 11. Beginning of the End – jak mówi cytat z tekstu, “We will definitely find the answer” – na pewno znajdziemy odpowiedź. Wystarczy otworzyć oczy, jak sugerują nam tajemnicze słowa na początku kompozycji. Jej końcówka jest natomiast zaskakująca i zastanawiająca.

ATEEZ dało swój pierwszy występ z WONDERLAND w czwartkowym Mnet M!Countdown. Dzień później pojawili się w KBS Music Bank. Oba występy możecie obejrzeć poniżej.


 

Krążek zespołu dość dobrze poradził sobie na arenie międzynarodowej. Według statystyk iTunes wydawnictwo trafiło na pierwsze miejsca w kilku krajach. Dużym osiągnięciem płyty było zajęcie pierwszej pozycji w dziennym światowym zestawieniu najpopularniejszych albumów w dniu wydania płyty. Tytułowy utwór WONDERLAND znalazł się także w pierwszej dwudziestce rankingu najczęściej ściąganych singli 8 października. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej.

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.