Członkinie Red Velvet rozpoczynają nowy rok równie uwodzicielsko, jak skończyły poprzedni. Zespół wrócił na scenę, by zaprezentować kolejne dojrzałe i zmysłowe kawałki. Co znajdziemy na „The Perfect Red Velvet”?

Nowy krążek girlsbandu to rozszerzona wersja ich drugiego pełnego albumu „Perfect Velvet”. Dwa miesiące po jego wydaniu, Red Velvet wróciły z nową energią i pokazały, że nie boją się eksperymentować z różnymi stylami i konceptami. Strona ‘velvet’ zespołu stała się na nowej płycie bardziej sensualna i dojrzała.

Głównym kawałkiem „The Perfect Red Velvet” zostało Bad Boy. Piosenka łączy ze sobą hip-hop, R&B i taneczne rytmy, co daje nam bezprecedensowe dla Red Velvet zestawienie. Numer skomponowali m.in. The Stereotypes, których utwory mogliśmy znaleźć już na podstawowej wersji albumu (Kingdom Come; Attaboy). Tekst piosenki krąży wokół tematyki flirtu i relacji damsko-męskich.

Klip do Bad Boy jest najodważniejszym wideo, jakie dotychczas zobaczyliśmy od Red Velvet. Dziewczęta dobrze odnalazły się w zmysłowym i uwodzicielskim klimacie, który przewija się przez melodię i sam teledysk.

Na krążku znajdziemy też dwa dodatkowe utwory. Pierwszy z nich, All Right, to wesoła i taneczna kompozycja w stylu disco. Numer opowiada o braku wiary w siebie i chwilach zwątpienia, z których wyjść pomogą nam nasi przyjaciele. Trzeci nowy kawałek, Time To Love, wita nas melodią R&B w średnim tempie. Balladzie dodają klimatu syntezatory połączone z dźwiękami akustycznego pianina. Tekst piosenki mówi o miłości, na którą długo czekaliśmy. Gdy w końcu do nas przyszła, jesteśmy jednocześnie szczęśliwi i niepewni przyszłości.

W dniu premiery płyty dziewczęta pojawiły się na specjalnym showcase, który w całości transmitowano na V LIVE. Wydarzenie poprowadziła Hyoyeon z Girls’ Generation. Red Velvet po raz pierwszy zaprezentowało występ z Bad Boy. Promocja w programach muzycznych ma się rozpocząć natomiast w czwartek 1 lutego w Mnet M!Countdown.

Tytułowy kawałek płyty szybko podbił listy przebojów w Korei. Piosenka w najlepszym momencie zdobyła pięć pierwszych miejsc w rankingach muzycznych. Od all-kill’u dzieliło je jedynie notowanie Mnet. Zobaczcie, jak prezentowały się wyniki Bad Boy po premierze (dane pochodzą z 29 stycznia z 11:30, 12:30 i 14:30 czasu polskiego oraz z 30 stycznia z 12:30 czasu polskiego):

Pozostałe nowe piosenki również znalazły się w rankingach. Lepiej poradziło sobie jednak All Right. Wyniki z 29 stycznia z 11:30, 12:30 i 14:30 czasu polskiego możecie prześledzić w galerii poniżej (aby powiększyć wystarczy kliknąć).

„The Perfect Red Velvet” dobrze wypadło także na światowych listach iTunes. Płyta wskoczyła na najwyższe miejsce w 11 krajach, dzięki czemu zajęła drugie miejsce w dziennym zestawieniu najlepszych albumów. Wysoko w notowaniach znalazło się również Bad Boy. Wszystkie wyniki z iTunes znajdziecie w poniższej galerii (aby powiększyć wystarczy kliknąć):

 

Przypomnijmy, że całą promocję rozszerzonej wersji „Perfect Velvet” mogliście śledzić na naszej stronie, TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej o listopadowym comebacku Red Velvet, zapraszamy do TEGO ARTYKUŁU.

Podoba Wam się nowe oblicze konceptu ‘velvet’?

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: redvelvet.smtown.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.