Raper VIXX przedstawił już drugi album stworzony całkowicie przez niego i kolegów z GTCK. Pokazał w nim nie tylko swój talent, ale też osobowość i różnorodny styl. Przeczytajcie nasze podsumowanie comebacku z “[R.OOK BOOK]”!

Jeżeli zliczyć piosenki stworzone przez Raviego, to uzbiera się spory bagaż doświadczeń. Raper ma na koncie trzy mixtape’y, jeden album oraz kilka utworów, które tworzył dla innych artystów, np. gugudan. Teraz zaprezentował kolejną płytę „[R.OOK BOOK]”, która poprzez muzykę ma pokazać różnorodność jego osoby. Tłumaczył to na bardzo prostym przykładzie: każdego dnia jest już inną osobą w porównaniu do tej, jaką był wczoraj. Właśnie ta myśl została przekuta w melodię i wystylizowana według upodobań Raviego.

Płytę promuje TUXEDO. W piosence można od razu zauważyć, że każdy jej moment w zupełnie nienarzucający się sposób działa jak zastrzyk energii i pewności siebie. Ravi w jednym utworze ujął dżentelmeńską zabawę, drogie imprezy i nowoczesne spojrzenie na rozluźnienie się. Znalazł nawet miejsce na kilka nawiązań popkulturalnych, np. do postaci granej przez Charlie Chaplina oraz filmów “Wielki Gatsby” oraz “Człowiek Znikąd”. To nie pierwszy raz, kiedy raper stawia na luksusowe życie i imprezę na pierwszym miejscu. Temat ten często przewijał się w jego poprzednich piosenkach, gdzie udowadniał, że skoro ma talent i zapracował na sukces, to może czerpać ze swojej sławy zyski.

Oprócz tytułowego utworu, na „[R.OOK BOOK]” znajdziemy jeszcze siedem numerów. Wśród nich jest wcześniej wydane live, które powstało we współpracy Chunghą. To nie jedyna artystka, jaka pojawia się u boku rapera. Ravi ma dużo kawałków stworzonych razem z innymi muzykami i ta płyta nie różni się pod tym względem od innych. Jest także w pełni wyprodukowana i napisana przez Raviego, któremu pomagali Yuth oraz Puff.

  1. R.OOK BOOK – krótki wstęp do płyty jest jednocześnie całym wytłumaczeniem jej konceptu. Piosenka i album nazywają się tak nie bez powodu. W języku koreańskim R oraz L mają bardzo zbliżoną wymowę do siebie, a często nie słychać żadnej różnicy. Tym samym otrzymujemy słowo Look Book, czyli przedstawienie czyjegoś dorobku i osiągnięć w jednym miejscu.
  2. TUXEDO
  3. L.A.Y.E.R.E.D (Feat. SAAY) – utwór ma bardzo zrelaksowany, nieco senny ton, a jego melodia skupia się na basach i syntezatorach. Opowiada o dwóch zupełnie różnych od siebie ludziach, których łączy miłość. Ich relacja opisana jest na bazie słowa „warstwa”, nawiązując do warstw ubrań.
  4. Melting Point ​(See-Through) (Feat. Cold Bay) – utwór opisany jest jako jeden z kawałków z serii „Boiling Point”, którego pierwsza część znalazła się na „NIRVANA”. Obie pozycje są do siebie podobne – głosy raperów są stylizowane na zmęczone, tak samo jak melodia. Mówią o tym, że metaforyczne „stopienie się” przed inną osobą jest niebezpieczne.
  5. RUNWAY – to druga piosenka, z jaką Ravi promuje się w programach muzycznych. Opowiada o dziewczynie, która wzbudza sobą ogromną sensację w mężczyźnie. Wszystko w niej, od ubrań, przez wygląd i charakter, po sposób chodzenia, krzyczy „fashion show”. Warto też spojrzeć na występ w M!Countdown, w którym choreografia zwraca uwagę na tancerzy wokół Raviego.
  6. U-NIVERSE (Cosmocorps) (Feat. Rick bridges) – w intro usłyszymy fragment mowy zaręczynowej, wypowiedzianej przez kanadyjskiego kontrolera ruchu lotniczego, która stała się inspiracją do powstania piosenki. Przedstawiona w niej miłość jest tak ogromna, że przekracza progi rzeczywistości i uniwersum.
  7. HOODIE (Feat. Xydo, Raf Sandou) – jak sugeruje tytuł, głównym bohaterem kawałka jest bluza. Piosenka nie ma głębszego znaczenia, jej przeznaczeniem jest bycie łatwą w odbiorze. Omawiany element garderoby jest nie tylko wygodny, ale pasuje też do zachmurzonego nieba. Nie ważne, jaka kolorystyka panuje w chmurach, nasze ubranie zawsze będzie świetnie wyglądać.
  8. live (Feat. CHUNGHA) – coraz więcej momentów w naszym życiu przypomina duszenie się, niż oddychanie pełną piersią. Świat wokół nas codziennie wystawia nas na próbę, co pod koniec dnia zostawia nas w marnym stanie. Nie chcemy jutra, wydaje się nam, że najlepiej zakończyć wszystko teraz w tej chwili. Z drugiej strony chcemy być jednak silniejsi, ponad to wszystko. Ravi chciał w tej piosence dać otuchy w momentach zawahania, aby dać słuchaczom siłę na kolejny dzień.

 

Ravi cały czas aktywnie promuje się w programach muzycznych. Jego pierwsze występy mogliśmy zobaczyć w Mnet M!Countdown, gdzie zaprezentował się z TUXEDO oraz RUNWAY. Dzień później, w KBS Music Bank, usłyszeliśmy R.OOK BOOK. Zobaczcie występy poniżej:

Jellyfish Entertainment zadbało również o zakulisową galerię zdjęć. Poniżej znajdziecie ujęcia z planu filmowego teledysku. Reszta fotografii z sesji zdjęciowej do photobooka dostępna jest pod tym adresem.

źródło zdjęcia: Naver Jellyfish Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.