Po raz kolejny NCT 127 udowodniło swoją wszechstronność oraz umiejętność obdarowywania swoich fanów pozytywnym przekazem. Po długiej promocji w USA, usłyszeliśmy nareszcie mini-album „We Are Superhuman”. Co członkowie seulskiego unitu mają do powiedzenia NCTzens? Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Na zakończenie swojej światowej trasy koncertowej, NCT 127 podzieliło się z fanami nowym EP. „We Are Superhuman” ujrzało światło dzienne 24 maja, chociaż tytułowy kawałek krążka nie raz przewijał się podczas amerykańskiej promocji unitu. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy brać udział w promocji k-popu na świecie. Mamy nadzieję, że więcej osób polubi [nasz nowy album], kiedy promujemy go zarówno w Korei i USA”, przyznał Taeyong na konferencji prasowej po premierze mini-albumu.

Tytułowe Superhuman to połączenie muzyki sctricte tanecznej z szerokim spectrum elementów EDM. NCT 127 zachęca nas w tekście na pokazanie tego, kim naprawdę jesteśmy. Powinniśmy uciec od trzymającej nas w ryzach rutyny i uwierzyć w pełni w swoje możliwości. „[Piosenka] ma na celu pokazanie wszystkim, że mogą stać się „superludźmi”, jeśli zdadzą sobie sprawę ze swoich zalet i pogonią za marzeniem z pozytywną energią”, podsumował numer Jaehyun. Warto przypomnieć, że Superhuman mogliśmy usłyszeć już ponad miesiąc temu, kiedy zespół wystąpił z kawałkiem w „The Late Late Show” Jamesa Cordena.

Na “We Are Superhuman” znalazło się ogółem sześć piosenek, w tym tytułowy utwór oraz outro całego EP. Sprawdźcie szczegóły każdej z pozycji:

  1. Highway to Heaven – numer electro-pop skomponowany przez twórców 7 rings i thank you, next Ariany Grande. Teledysk do kawałka mogliśmy zobaczyć jeszcze przed oficjalną datą comebacku jako podsumowanie amerykańskiego tournée. W tekście piosenki opowiada o relacji, dzięki której czujemy się jak w raju. Kiedy spotykamy tę wyjątkową osobę, zdaje się, że podróżujemy właśnie tytułową „autostradą do nieba”.
  2. Superhuman
  3. 깜짝이야 (FOOL) – taneczna popowa kompozycja z dźwiękami elektronicznego pianina i funkowym basem. Słowa piosenki w uroczy sposób opisują ukochaną przez bohatera utworu kobietę. Mężczyzna chce być już z nią na zawsze, jednak najpierw musi poczekać na jej decyzję.
  4. 시차 (Jet Lag) – piosenka w stylu urban R&B. W tekście znajdziemy historię związku na odległość. Chociaż para nie może spędzać ze sobą każdej chwili, czują swoją obecność nawet przez dzielące ich kilometry.
  5. 종이비행기 (Paper Plane) – delikatny kawałek z elementami electropopu. To pozytywny utwór o poszukiwaniu siebie i chęci wyznania uczuć obiektowi swoich westchnień. Przed ujawnieniem kryjących się w nas emocji, warto jednak spojrzeć na wszystko z góry, jak lecący nad miastem papierowy samolot.
  6. OUTRO : WE ARE 127 – krążek zamyka dupstepowe outro z narracją członków unitu.

Warto przyjrzeć się także wynikom piosenek na notowaniach muzycznych w Korei i na świecie. W rodzimym kraju NCT 127 najlepiej wypadło tytułowe Superhuman. Numer był wysoko na listach Genie, Bugs czy Naver. Na tej ostatniej jednak wyżej znalazła się inna piosenka z EP – Highway to Heaven (poniższe dane pochodzą z 24 maja z 12:30 i 14:30 czasu polskiego oraz 25 maja z 02:20 czasu polskiego).

Krążek bardzo dobrze poradził sobie także na światowych listach iTunes. „We Are Superhuman” mogło pochwalić się 20 pierwszymi miejscami, w tym w USA. W Polsce EP znalazło się na trzeciej pozycji. W ogólnym rozliczeniu najlepszych światowych albumów z 24 maja był również pierwszy.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.