W tym roku Red Velvet podarowało swoim fanom nie jedną, a dwie wakacyjne płyty. Chociaż oba EP z „The ReVe Festival” podkreślają to, co w lecie najpiękniejsze, „Day 2” podchodzi do najgorętszej pory roku nieco inaczej. Podsumowaliśmy dla Was pierwsze dni promocji nowego comebacku grupy z SM Entertainment!

Jeśli pierwszy krążek z nowej serii wydawniczej Red Velvet niejako rozpoczynał wakacje, „The ReVe Festival: Day 2” można uznać za ich pożegnanie. Nowy album girlsbandu pozwala nam zakończyć lato z przytupem i wcale nie zwiastuje nadchodzącej jesieni.

Powyższe zdanie potwierdza już tytułowe Umpah Umpah – pełne energii i radości. Warto pochylić się też nad tekstem numeru. Bierze on inspirację z pływania. Żeby nie zatonąć z „morzu miłości”, trzeba nauczyć się odpowiednio oddychać. Tytuł piosenki ma symbolizować właśnie owe przyśpieszone przez uczucie wdechy i wydechy.

Jak zawsze RV na „stronie B” starało się pokazać spektrum różnych dźwięków. Nie inaczej jest tym razem, jednak warto zauważyć, że wszystkie piosenki z „Day 2” łączy podobny feeling. Zaraz po pełnym energii Umpah Umpah, znajdziemy równie pozytywne Carpool, mówiące o nieangażującej, letniej miłości. Także wesołe jest czwarte na płycie Jumpin’. Fani delikatniejszej wersji „velvet” girlsbandu też znajdą coś dla siebie. Dziewczęta zaprezentowały na EP dwie ballady R&B – Eyes Locked, Hands Locked oraz Love Is The Way. Ciekawym złotym środkiem pomiędzy wszystkimi utworami z płyty jest Ladies Night, łączące wyraźny beat z lekkim brzmieniem R&B.

„The ReVe Festival: Day 2” dobrze poradził sobie zarówno w krajowych serwisach streamingowych, jak i na światowym iTunes i Apple Music. W Korei dziewczęta mogły pochwalić się „jedynkami” w prawie wszystkich rankingach. Na iTunes zdobyły natomiast ponad 30 pierwszych miejsc, w tym w Polsce. Warto też dodać, że w USA uplasowały się na drugiej pozycji. Zobaczcie szczegóły wyników:

Red Velvet po raz pierwszy zaprezentowały się na żywo w Yu Huiyeol’s Sketchbook. Potem występowały także w codziennych muzycznych programach. Dziewczęta mają na swoim koncie już dwie statuetki. Pierwszą z nich zdobyły we wtorkowym SBS MTV The Show.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Red Velvet

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.