Chociaż najstarsi członkowie BTOB są w trakcie odbywania służby wojskowej, grupa stara się stale dostarczać swoim fanom nowy materiał. Co powinniśmy wiedzieć o najnowszym kawałku jednego z raperów grupy, Peniela?

Idole stale szukają muzycznych kompromisów. Szczególnie w przypadku solowych wydawnictw usiłują oni pogodzić swoje preferencje z melodiami, z których są najlepiej znani. Taką drogę obrał właśnie Peniel na swoim najnowszym singlu, Flip. Kawałek stara się łączyć beaty, których zapewne nie powstydziliby się raperzy z rodzimego Chicago, z dostosowanym do koreańskiej publiczności tekstem i prezentacją wizualną.

Chociaż inspiracja zachodnimi trendami na pewno nie może zostać niezauważona, to jednak równie istotną, integralną częścią wydawnictwa jest dopracowana choreografia czy koreańskie wersy Beenzino. Raperzy, oraz pozostali twórcy kawałka, otwarcie przyznają, że inspiracją był „letni, klubowy klimat panujący w Los Angeles”. Naturalne zatem wydaje się, że utwór mimowolnie przesiąkł tym, kim jest jego wykonawca. Z jednej strony Peniel przygotował typowo amerykański diss w stronę hejterów przeplatany z wersami o pieniądzach oraz byciu pewnym siebie. Nie stracił jednak typowo k-popowego vibe, którego ani muzyk, ani jego koledzy z zespołu nigdy nie próbowali na siłę porzucić. 

 

źródło zdjęcia: YouTube BTOB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.