W 2017 roku zobaczymy ponownie wielu artystów. Zakończy się ich dwuletnia służba wojskowa.

Każdego mężczyznę posiadającego obywatelstwo koreańskie czeka około dwuletnia służba w wojsku. Prawo nie omija też idoli. Chociaż istnieją przypadki odroczenia poboru, wszyscy fani i tak są przygotowani na to, że ich ulubieni artyści pożegnają się z nimi na pewien czas.

Serię powrotów z armii rozpoczął Kim Jae Joong (JYJ) pod koniec poprzedniego roku, kiedy zakończył służbę 30 grudnia 2016. Kolejny członek JYJ, Park Yoo Chun, opuści wojsko 26 sierpnia. Ponadto Jung Yun Ho oraz Shin Chang Min z TVXQ powrócą kolejno 20 kwietnia i 18 sierpnia.

Zobaczymy także dwóch członków SS501. Lider zespołu, Kim Hyun Joong, wyjdzie z wojska 11 lutego, a Park Jung Min 1 lipca. Wielu fanów ma nadzieję, że w tym roku zobaczymy ich muzyczny comeback.

Szansę na powrót na scenę mają też członkowie Super Junior. Eunhyuk wróci do domu 12 lipca, Donghae 14 lipca, a Siwon 18 sierpnia.

Ostatnią osobą, która zakończy służbę wojskową w 2017 roku jest solista Lee Seung Gi. Jego powrót planowany jest na 31 października. Dwa lata temu wydał piosenkę I’m Going to the Millitary.

Natomiast celebryci urodzeni pomiędzy 1986 rokiem, a 1988 zostaną wezwani na obowiązkową służbę. Wśród aktorów będą to Lee Min Ho oraz Jang Keun Suk. Dołączenie do armii planują także Moon Joo Won, Seo In Guk i Ji Chang Wook, chociaż jest to jeszcze niepewne.

Yoo Ah In, urodzony w 1986 roku, będzie musiał ponownie podejść do testów w marcu, które zadecydują, czy dołączy do czynnej służby, czy do rezerwy.

Z k-popowych artystów pisaliśmy już o raperze BIGBANG, T.O.P, który zaciągnie się do armii 9 lutego. Tego samego dnia dołączy do niego Junsu z JYJ. Jeszcze nie znamy za to daty poboru Kim Hyung Jun’a z SS501. Kyuhyun z Super Junior powiedział na jednej z ostatnich konferencji prasowych, że planuje dołączenie do wojska jako ostatni członek grupy, jednak nie zgłębiał dalej tematu.

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.