Monsta X wykona remake znanej, koreańskiej piosenki na potrzeby nowej gry „Great Ocean”. 

AKTUALIZACJA: 28 lutego
W sieci pojawiły się nowe wideo związane z grą. Oprócz reklamy „Great Ocean”, zobaczymy kulisy nagrywania klipów oraz wywiad z zespołem. Wszystkie filmy znajdziecie pod spodem:

Oryginalny tytuł: Twórcy gry zdradzili 21 lutego, że w jej OST znajdzie się Whale Hunting. Oryginalnie utwór, który powstał w 1975 roku, wykonywany jest przez Song Chang Sik’a. Piosenka doczekała się od tego czasu wielu różnych coverów i aranżacji. Do „Great Ocean” (oryg. „태양”) nagrane zostaną trzy wersje kompozycji. Zaśpiewają je: Monsta X, Cosmic Girls oraz koreański solista, Kim Gun Mo

„Great Ocean” to gra MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game), która będzie umożliwiała wspólną grę wielu osobom w wirtualnej rzeczywistości. Opowiada o ludziach, którzy przeżyli tsunami. Ocalali żyją w świecie, gdzie wszyscy walczą o coraz mniejsze zasoby środków potrzebnych do życia. Jej akcja osadzona będzie na oceanie. Gra nie zadebiutowała jeszcze na koreańskim rynku. Będzie przeznaczona na urządzenia mobilne.

Piosenka Song Chang Sik’a jest w Korei symbolicznym utworem. Whale Hunting (tłum. „Polowanie na wieloryby”) powstał w latach 70. ubiegłego stulecia i został wówczas zbanowany przez rząd. Tytułowy „wieloryb” symbolizuje w nim bowiem marzenia i nadzieję. Chociaż w koreańskiej świadomości znaczenie piosenki jest dosyć duże, autor utworu przyznał, że nie tworzył z myślą o buncie przeciw władzy. Posłuchajcie oryginalnego wykonania kompozycji:

 

źródła: (1)(2)(3)(4)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.