W tym roku zima upłynie nam bez corocznego świątecznego albumu EXO. Boysband postanowił jednak wynagrodzić to fanom i wydał repackage swojego najnowszego krążka. „LOVE SHOT” uzupełnia piąty LP grupy o brzmienia, które świetnie pasują do zespołu i niewątpliwie rozgrzeją EXO-L w zimowej, mroźnej aurze. 

Na początku listopada usłyszeliśmy piąty pełen album EXO, „Don’t Mess Up My Tempo”. Nasze podsumowanie krążka znajdziecie pod tym adresem. Zespół nie kazał tym razem zbyt długo czekać fanom na powrót, bowiem już miesiąc po premierze zapowiedziano comeback z rozszerzoną wersją LP. „LOVE SHOT” miało swoją premierę 13 grudnia i szybko zawładnęło sercami słuchaczy na całym świecie.

W pisanie tytułowego Love Shot zaangażowali się dwaj członkowie EXO – Chen oraz Chanyeol. Jest to taneczny, popowy numer z chwytliwym refrenem i mocnym basem 808. W naszym świecie coraz mniej czasu i zaangażowania poświęca się prawdziwej miłości. Tak uważa też bohater piosenki, który zapomniał już, co oznacza kogoś kochać. Spotkał jednak na swojej drodze osobę, dzięki której znów zaczął coś czuć. Był to dla niego prawdziwy „miłosny strzał”. „Shot” jest bardzo plastycznym słowem, a w tekście symbolizuje także „łyk”, czy też „zastrzyk”. W każdym z tych znaczeń sugeruje jednak nagłe dostanie się uczucia do ciała bohatera.

Singlowi towarzyszy teledysk, wypełniony metaforami i symbolami. Dominują w nim estetyczne, dosyć statyczne sceny oraz taneczne fragmenty. Seksowna choreografia oraz sceniczne stroje członków grupy tworzą razem zmysłową całość. Za kulisy klipu możecie zajrzeć TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.

Na „LOVE SHOT”, poza tytułowym kawałkiem, usłyszeliśmy dwie nowe piosenki oraz chińską wersję Love Shot. Trauma to popowo-taneczny utwór z wyjątkowym groove. Jego charakterystycznymi punktami są powtarzana przez różnych członków grupy fraza „la la la” oraz drugi głos w refrenie. Numer wyraża chęć przezwyciężenia złamanego serca. Chociaż bohater nadal czuje się zraniony, chce wreszcie uwolnić się ze złych emocji, które kierują ostatnio jego życiem.

Wait jest natomiast spokojną, zimową balladą w rytmie R&B. To harmonijna mieszanka delikatnych, a jednocześnie mocnych głosów członków EXO z dźwiękami akustycznej gitary. Zimowa aura wywołuje wspomnienia dawnej miłości. Mężczyzna przyznaje, że tęskni za ukochaną i nadal na nią czeka.

Promocja Love Shot w programach muzycznych nie była długa. EXO wystąpiło w KBS Music Bank, MBC Music Core oraz SBS Inkigayo. Poniżej obejrzycie występ z piątkowego show, resztę znajdziecie po kliknięciu w nazwę programu. 

„LOVE SHOT” dobrze poradziło sobie zarówno w rodzimych rankingach muzycznych, jak i na międzynarodowych chartach. Półtorej godziny po premierze tytułowy singiel zajmował trzy pierwsze miejsca w notowaniach. Dwie godziny później poprawił swoje wyniki. Wszystkie dane znajdziecie w galerii poniżej (pochodzą z 13 grudnia, 11:30 oraz 13:30 naszego czasu).

Album świetnie poradził sobie także na arenie międzynarodowej. Trafił łącznie na 62 pierwsze miejsca w zestawieniach iTunes na całym świecie. Dzięki temu znalazł się na szczycie rankingu najpopularniejszych albumów z dnia 13 grudnia, a tytułowe Love Shot trafiło na drugą pozycję w notowaniu najczęściej pobieranych utworów. 

 

źródło zdjęcia: Oficjalna Strona EXO
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.