Po dwóch latach od wydania ostatniego koreańskiego krążka IU powróciła z nowym EP. Jakie historie skrywa „Love Poem”?

Dla nikogo nie powinno być zaskakujące, że każde nowe wydawnictwo IU budzi niemałe poruszenie na koreańskim rynku muzycznym. Tym razem solistka opowiedziała różne, często bardzo intymne i prywatne historie, jednocześnie zachęcając nas do tworzenia własnych interpretacji jej wydawnictwa. Artystka powróciła z “Love Poem” w listopadzie 2019 roku, kończąc tym samym dwu letnią przerwę od wydania kultowego już “Pallete”.

Jednym z singli promujących wydawnictwo jest pozornie minimalistyczne above the time. Kompozycja jest uważana za kontynuację jednego z największych hitów w karierze IU, YOU&I z 2011 roku. Artystka za sprawą orkiestrowego instrumentalu bawi się ze słuchaczem, dając złudne poczucie, że kawałek będzie klasyczną, skupioną wokół głosu wokalistki balladą. Jednak niespodziewana folkowa wstawka kompletnie zmienia charakter utworu, zachęcając tym samym do chwili beztroskiej zabawy.

Drugi singiel, Blueming, prezentuje nam nadal typowe dla stylu IU, momentami bardzo dziewczęce melodie. Jednak tym razem piosenkarka postawiła także na zadziorne electro pop-rockowe wstawki, które już po chwili wpadają w ucho. Tekst utworu opowiada natomiast o często skrajnie różnych obliczach emocji, które nam towarzyszą nam, kiedy się zakochujemy.

Oprócz singli promujących, na krążku znalazły się jeszcze cztery utwory. Wydawnictwo otwiera utrzymane w stylu retro unlucky. Lekkość i swawola kawałka tworzy idealny wstęp do kolejnych propozycji. Jazzowe The Visitor, opowiada o osobie, która nagle pojawia się w naszym życiu i niczym nieproszony gość rozgaszcza się w nim. Kolejne w kolejce, Lullaby jest dokładnie tym, czego spodziewamy się, czytając tytuł – kołysanką. Delikatna, minimalistyczna ballada opowiada o wszystkich snach, które zostały zapomniane przez bohaterkę tuż po przebudzeniu. Natomiast ostatnia pozycja na EP, Love poem, została wydana jeszcze przed premierą wydawnictwa. Chociaż utwór z pewnością można zaliczyć do tych spokojniejszyc, to IU, balansując mocą swojego głosu, powoduje, że piosenka może poruszyć odbiorcę nawet bez rozumienia tekstu. 

Jaki utwór z „Love Poem” jest Waszym ulubionym? 

 

źródło zdjęcia: YouTube 1theK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.