Pierwszy solowy mini-album Eunkwanga ujrzał światło dzienne ponad 8 lat po debiucie w BTOB. Tym samym, otrzymaliśmy wyjątkowo dojrzały oraz szczery materiał, który pozwala nam dowiedzieć się więcej o lękach i emocjach lidera BTOB.

Eunkwang jest jedynym członkiem BTOB, który nie wydał solowego materiału przed rozpoczęciem służby wojskowej. W związku z tym, fani grupy spod skrzydeł Cube Entertainment z niecierpliwością wyczekiwali debiutanckiego krążka od silver light. Nikogo zaznajomionego z grupową oraz solową twórczością członków zespołu nie szokuje wyraźna przewaga ballad na „FoRest: Entrance”. Ku zaskoczeniu opinii publicznej, artysta zaprezentował nam materiał, którego zadaniem jest dać odbiorcy chwilę beztroskiego spokoju w nieustannie pędzącej i wyjątkowo brutalnej rzeczywistości.

Tuż przed premierą krążka usłyszeliśmy nieco nostalgiczne Dear My Dear. Ballada jest swoistym podziękowaniem dla Melody, którzy czekali na zakończenie służby wojskowej przez Eunkwanga. Chociaż utwór rozpoczyna się w stosunkowo minimalistyczny sposób, dzięki zastosowanej progresji linii melodycznej, dość szybko możemy dostrzec inspiracje teatralnymi aranżacjami muzycznymi.

Tytułowym utworem z “FoRest: Entrance” zostało natomiast No One Knows. W utworze Eunkwang po raz kolejny niebezpośrednio zwraca się do swoich słuchaczy. Tekst emocjonalnej ballady odnosi się bowiem do bólu, wywoływanego samotnością, z którą większość z nas musiała się zmierzyć w ostatnich miesiącach. Pomimo to, muzyk pragnie dodać kompozycją nieco nadziei na lepsze jutro.

Na EP znalazło się łącznie siedem utworów. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Zaraz po promocyjnych Dear My Dear oraz No One Knows na krążku znajdziemy nieco zadziorne jak na balladę Have a nice day. Kawałek czerpie wyraźnie słyszalną inspirację brytyjskimi balladami rockowymi, jednocześnie pozostając wiernym dynamicznemu, musicalowemu brzmieniu, które usłyszeliśmy na singlach promujących wydawnictwo. Następne w kolejce jest natomiast About Eternity, które cechuje się minimalistyczną melodią, tym samym umożliwiając odbiorcy skupić się na pełnym emocji głosie wokalisty.

Drugą część krążka otwiera jedna z najciekawszych propozycji. The Four Seasons jest bowiem delikatną, utrzymaną w jazzowym stylu kompozycją opisującą jak pory roku wpływają na miłość, którą obdarzamy drugą osobę. Jeżeli natomiast słuchaliście “RENDEZ-VOUS” Hyunsika, na Love Again z pewnością dostrzeżecie charakterystyczny pop-rockowy styl artysty. Nic dziwnego, podkład muzyczny powstał dzięki współpracy Hyunsika z Big Sancho, którzy stworzyli kawałek z myślą o solowym wydawnictwie Eunkwanga. Album zamyka zaś kolejny prezent dla Melody – With U. Lider BTOB w utworze symbolicznie pragnie podziękować fanom za wsparcie, które nie zmalało nawet w trakcie odbywania przez niego służby wojskowej.

Który członek BTOB wydał Waszym zdaniem najlepszy materiał? 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.